اخبار سیاسی

صدری؛ گزینه هیئت مدیره پرسپولیس برای مدیرعاملی باشگاه

اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس، سرپرست این باشگاه را به عنوان مدیرعامل مد نظر خود، به رئیس مجمع پرسپولیس معرفی کردند.

21 دی 1400

سرانجام بررسی رتبه بندی در کمیسیون آموزش؛ لایحه به صحن ارجاع شد

تهران (پانا) - بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش با اعمال تغییراتی با نظر اعضای کمیسیون به اتمام رسید و این لایحه برای بررسی در صحن تقدیم هیأت رئیسه می شود.

14 دی 1400

شرح امیرعبداللهیان درباره توافق با آذربایجان

وزیر امور خارجه با بیان اینکه روابط تهران و باکو در راستا مثبت همسایگی تداوم دارد، گفت: ممکن است در بعضی موضوعات تفاوت دیدگاه وجود داشته باشد، اما مهم آن است که در دو طرف اراده جدی برای عبور از موانع وجود دارد.

10 آذر 1400

آستارای ایران و آستراخان روسیه خواهرخوانده شدند

مراسم امضای قرارداد خواهرخواندگی بندر آستارای گیلان و بندر دریایی آستراخان روسیه روز سه شنبه طی مراسمی با حضور مقامات دو طرف و به صورت برخط برگزار گردید.

4 آذر 1400

ماده 58 به کمک شهرداری های نو ایلام می آید؟

خبرنگاران/ایلام معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: تخصیص اعتبارات از محل ماده 58 به منظور ساماندهی پسماند شهرها ، اختصاص اعتبارات لازم برای تکمیل و تجهیز ایستگاه های آتش نشانی در شهرداری های نو التاسیس باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

29 آبان 1400

پیشنهاد روسیه برای لغو متقابل تحریم های واشنگتن و مسکو علیه یکدیگر

تهران (پانا) - وزارت خارجه روسیه طی بیانیه ای بیان کرد که در ملاقات معاون وزیر خارجه این کشور و همتای آمریکایی وی، طرف روسی پیشنهاد لغو متقابل تحریم های واشنگتن و مسکو علیه یکدیگر را مطرح نموده است.

7 آبان 1400

وزیر بهداشت: برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود، پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می شود.

22 مهر 1400

تاکید دوباره آمریکا بر لزوم مشارکت تایوان در عرصه جهانی

یک دیپلمات ارشد آمریکایی در نشستی با وزیر خارجه تایوان که در آن معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل هم حضور داشت، گفت ایالات متحده به توسعه توسعه فضای تایوان برای مشارکت بین المللی متعهد است.

17 مهر 1400

ژنتیک بر بلندای سده بیست و یکم

اهمیت روزافزون دانش شیرین، پند آموز و هیجان انگیز زیست شناسی به اسم یک علم زیربنایی و به ویژه بعضی از زمینه های نظری، کاربردی و توسعه ای آن مانند دانش و فن مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی مولکولی در بهبود اقتصاد ملی، بهداشت، درمان، سلامتی و رفاه جوامع...

9 مهر 1400

خاطرات سردبیر سابق روزنامه کیهان، عدل خاطراتش را بی طرفانه نوشته است

به گزارش خبرنگاران ، کتاب از گذشته ای نه چندان دور؛ خاطرات سردبیر سابق روزنامه کیهان نوشته سیدحسین عدل به تلاش فرشید ابراهیمی منتشر شد.

5 مهر 1400

جهان در دو دهه آینده با کمبود غذا روبرو خواهد شد

دانشمندان در پی گزارش علمی سازمان ملل درباره بحران آب و هوایی هشدار دادند: تولید غذا در سراسر جهان با گرم شدن زمین به میزان 1.5 درجه سانتگیراد کاهش خواهد یافت؛ موضوعی که بر زنجیره تامین مواد غذایی در دو دهه آینده تاثیری جدی خواهد داشت.

24 مرداد 1400

پنچ شنبه ها در سراسر ایران تعطیل می گردد

خبرنگاران: با تصمیم مجلس تعطیلی پنج شنبه ها در سراسر کشور به اجرا گذاشته می گردد تا در مصرف برق صرفه جویی گردد.

16 مرداد 1400

لزوم توجه به زیست بوم استارت آپی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

مهم ترین وجه تمایز شرکت های نوپا یا نوآفرین یا استارت آپ ها با کسب و کارهای سنتی در خلاقیت و نوآور بودن این کسب و کارهای نوین است. کسب و کاری که در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده، رشد سریعی دارد و در راستای فراوری راه حلی نوآورانه برای برطرف احتیاج بازار شکل...

12 مرداد 1400

آغاز رزمایش بزرگ ناتو در دریای سیاه و واکنش روسیه

در حالی رزمایش ناتو با نام سی بریز -2021 امروز دوشنبه با شرکت نیروهای نظامی 32 کشور در دریای سیاه آغاز شد که مسکو هدف آن را بی ثبات کردن این منطقه دانست و گفت واکنش مناسب را نسبت به آن نشان خواهد داد.

7 مرداد 1400

پیونگ یانگ: اظهارات اخیر بایدن نشان از تداوم خصومت با کره شمالی دارد

یک مقام دولتی کره شمالی با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا، گفت این مواضع نشان دهنده تداوم خصومت واشنگتن با پیونگ یانگ است که نهایتاََ به ضرر خودشان تمام می گردد.

2 مرداد 1400

الکاظمی: عراق را از ورود به جهنم دور کردیم

ایسنا نوشت:نخست وزیر عراق تاکید کرد، دولتش عراق را از جهنمی که در نتیجه وقایع پاییز سال 2019 در حال سقوط در آن بود، دور کرد.

27 تیر 1400

انفجار در سواحل خزر نزدیک باکو

منابع خبری از انفجار در سواحل دریای خزر نزدیک باکو، مرکز جمهوری آذربایجان خبر دادند.

25 تیر 1400

صنعت، موتور محرک اقتصاد

تهران (پانا) - دهم تیرماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده و اختصاص این روز فرصت مغتنمی است تا به مهمترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی ژرف داشته باشیم.

23 تیر 1400

لاوروف از تصمیم روسیه درباره توان دفاعی ونزوئلا اطلاع داد

فارس نوشت:سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت که کشورش یاری به ونزوئلا در راستای تقویت قابلیت های دفاعی را ادامه می دهد.

20 تیر 1400

حقوق گمشده دستفروشان

تهران (پانا) - هنوز هم صدای مردی که با التماس از مأموران شهرداری می خواهد تا لااقل بساطش را برایش بگذارند؛ در گوش خیلی هایمان سوت می کشد.

6 تیر 1400
تعداد: (127)