کره شمالی؛ سرقت دیجیتال برای توسعه هسته ای و موشکی

به گزارش وبلاگ کرمی، گروه هکری لازاروس کره شمالی در یکی از عملیات های خاتمه سال گذشته خود بیش از 275 میلیون دلار پول مجازی سرقت نموده است.

کره شمالی؛ سرقت دیجیتال برای توسعه هسته ای و موشکی

کره شاقتصادی در ماه های گذشته برای پشتیبانی و ادامه برنامه های ممنوع هسته ای و موشک های بالستیک خود بیش از 300 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را سرقت کرد.

به گزارش وبلاگ کرمی به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارشناسان ناظر بر تحریم های کره شاقتصادی در سازمان ملل اعلام نموده اند که این کشور از سال 2019 تا نوامبر (آبان) 2020 حدود 316 میلیون دلار ارز دیجیتال (الکترونیکی- رمزنگاری شده) را دزدیده است.

این گزارش که از سوی سی ان ان تائید شده است، می افزاید: بعضی موسسات اقتصادی و مراکز تبدیل ارزهای دیجیتال در سال گذشته از سوی پیونگ یانگ هک و درآمد حاصل از آن صرف توسعه هسته ای و موشکی کره شاقتصادی شده اند.

کره شاقتصادی در دو فقره سرقت دیجیتالیِ خاتمه سال گذشته میلادی، بیشترین درآمد را داشته است.

گروه هکری لازاروس کره شاقتصادی در یکی از عملیات های خاتمه سالش بیش از 275 میلیون دلار پول مجازی سرقت نموده است. این میزان بیش از نیمی از ارز رمزهای سرقت شده در سال 2020 در سطح دنیای به شمار می آید.

کره شاقتصادی به داشتن ارتشی متشکل از هزار هکر آموزش دیده معروف است. این هکرها معمولا به شرکت ها، موسسات و محققان کره جنوبی و دیگر کشورهای دنیا حمله نموده اند.

کره شاقتصادی در رژه ماه های اخیر چندین موشک جدید را به نمایش گذاشته و متعهد شده که سیستم هسته ای خود را تقویت کند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

توانایی جنگ سایبری کره شاقتصادی برای اولین بار درسال 2014 و در انتقام یک مصاحبه در شرکت سونی پیکچر به دنیا ثابت شد. در آن موقع سونی پیکچر از ساخت فیلمی اطلاع داد که در آن رهبر کره شاقتصادی مورد تمسخر قرار میگرفت.

گروه هکری لازاروس کره شاقتصادی در آن سال ، زیرساخت های IT کمپانی سونی پیکچرز از زیرمجموعه های استودیوی سونی را مورد حمله سایبری قرار داد. در اثر این حملات، کامپیوترهای این استودیو فیلم سازی به مدت چند روز از کار افتاد.

کره شاقتصادی همچنین به سوءاستفاده از توانایی های سایبری اش برای بدست آوردن مزایای اقتصادی متهم شده است.

اجلاس سال 2019 کیم جونگ اون رهبر کره شاقتصادی و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در شهر هانوی پایتخت ویتنام به دلیل درخواست کیم برای برطرف کامل تحریم ها علیه کره شاقتصادی باخت. ترامپ در آن موقع قصد داشت بعضی از تحریم ها را لغو کند.

این کشور به دلیل ادامه برنامه های ممنوع موشکی و هسته ای که تحت رهبری کیم جونگ اون توسعه می یابد، تحت تحریم های دنیای قرار گرفته است.

مذاکرات هسته ای آمریکا و کره شاقتصادی پس از سال 2019 متوقف شد و کره شاقتصادی در رژه ماه های اخیر چندین موشک جدید را به نمایش گذاشته و متعهد شده که سیستم هسته ای خود را تقویت کند.

هیات گزارش دهنده سازمان ملل در خصوص پیونگ یانگ خاطرنشان کرد که در حال تحقیق درباره سرقت 281 میلیون دلاری ارز رمزگذاری شده در یک حمله هکری در یک مرکز تبادل ارز دیجیتال در اواخر سال 2020 هستند.

حمله سایبری دوم که یک ماه بعد از حمله سایبری نخست صورت گرفت، 23 میلیون دلار عایدی برای کره شاقتصادی به همراه داشت.

کره شاقتصادی همچنین به سرقت سایبری 81 میلیون دلاری از بانک مرکزی بنگلادش و سرقت 60 میلیون دلاری بین المللی خاور دور تایوان متهم شده و مورد سرزنش قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "کره شمالی؛ سرقت دیجیتال برای توسعه هسته ای و موشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی؛ سرقت دیجیتال برای توسعه هسته ای و موشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید