چین: بعضی اعتراضات سال گذشته در هنگ کنگ ماهیت تروریستی داشته است

به گزارش وبلاگ کرمی، کمیسر وزارت خارجه چین در هنگ کنگ ماهیت بعضی اعتراضات سال گذشته در این منطقه را تروریستی توصیف کرد و آن را تهدیدی علیه امنیت ملی چین دانست.

چین: بعضی اعتراضات سال گذشته در هنگ کنگ ماهیت تروریستی داشته است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کرمی، شعبه وزارت خارجه چین در هنگ کنگ روز دوشنبه اظهار داشت بعضی اقدامات در اعتراضاتی که سال گذشته در این منطقه انجام شد، ماهیت تروریستی داشته و خطری قریب الوقوع علیه امنیت ملی چین ایجاد نموده است.

به گزارش رویترز، شی فنگ کمیسر وزارت خارجه چین در هنگ کنگ این سخنان را در یک سخنرانی با موضوع قوانین پیشنهادی امنیت ملی، در هنگ کنگ بیان نمود.

دولت آمریکا سال گذشته در پی اقدامی مداخله جویانه در امور داخلی چین و در راستای حمایت از معترضان هنگ کنگی، لایحه حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ را به تصویب رساند.

چین سال گذشته کوشش کرد قانونی را برای استرداد مجرمان از هنگ کنگ تصویب کند که با اعتراضات گسترده ای در این منطقه با تحریک و حمایت آمریکا و انگلیس همراه شد. در نهایت تصویب این قانون به طور کامل تعلیق شد اما معترضان به بهانه استقلال کامل از چین به آشوب در خیابان های هنگ کنگ ادامه دادند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی نیز در اظهاراتی مداخله جویانه، مطرح شدن لایحه ملی هنگ کنگ از سوی چین را محکوم کرد. وی روز آدینه در بیانیه ای نوشت: ایالات متحده پیشنهاد یک جانبه و خصمانه برای تحمیل لایحه امنیت ملی بر هنگ کنگ را محکوم می نماید.

پامپئو این هفته گزارشی به کنگره آمریکا درباره شرایط در هنگ کنگ ارسال نموده و در آن به چین هشداری جدی داد. وی مدعی شد که چین در کار وبلاگ کرمی آمریکایی مستقر در هنگ کنگ دخالت نموده و در کوشش برای تضعیف آزادی های این جزیره خودمختار است.

سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های جمهوری خواه و دموکرات بوده است و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و همچنین تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند هر چند آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "چین: بعضی اعتراضات سال گذشته در هنگ کنگ ماهیت تروریستی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: بعضی اعتراضات سال گذشته در هنگ کنگ ماهیت تروریستی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید