پلیس آمریکا یک جوان را بخاطر سرقت نوشیدنی کُشت!

به گزارش وبلاگ کرمی، پلیس آمریکا یک مرد جوان را به دلیل سرقت نوشیدنی از یک مغازه در ایالت آریزونا به قتل رساند.

پلیس آمریکا یک جوان را بخاطر سرقت نوشیدنی کُشت!

به گزارش به نقل از ان بی سی نیوز، به تازگی تصاویری منتشر شده که حاکی از قتلِ بی رحمانه جوانی 28 ساله در ایالت آریزونای آمریکا به دست پلیس این منطقه است.

گفته می شود این قتل در تاریخ 4 اوت (14 مرداد) اتفاق افتاده و به تازگی ویدئوی آن را پلیس فینیکس منتشر کرده است. در این کلیپ افسران پلیس این منطقه به دنبال گزارشی از مورد مشکوک دزدی، پسری جوان با نام ریمون تیموتی لوپز را گرفته و با گذاشتن زانو بر روی گردن و کمر او و دریافت پاهایش به مدت 6 دقیقه، وی را بازداشت می کنند.

به نوشته این وبگاه خبری، پلیس به دنبال تماس گزارش سرقت در صحنه حاضر می شود و ریمون که بطری نوشیدنی را از مغازه دزدیده بود با دیدن ماشین پلیس به داخل مغازه فرار می کند. زمانی که افسر پلیس به داخل مغازه می رود او بطری نوشیدنی را به سمت مأمور پرتاب می کند. یکی از مأموران رفتار ریمون را ناشی از مصرف مواد مخدر تعبیر کرده است.

در این ویدئو مشاهده می شود که مأموران پلیس پس از 6 دقیقه به شکلی کاملا بی رحمانه او را از روی آسفالت خیابان به دمای 100 درجه بلند کرده و به داخل ماشین پلیس می اندازند. سپس ماشین پلیس به پارکینگی وارد می شود. افسران پلیس در تلاشند تا ریمون که بیهوش شده است را با ریختن آب به روی صورتش به هوش آورند. اما او پس از انتقال به اورژانس بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

در توضیح این رفتار مرسدس فورچن رئیس اداره پلیس شهر فینیکس، گفت: تحقیقات درباره آنکه آیا اقدامات این مأموران مطابق با قانون و سیاست های این اداره است تا زمان اتمام بررسی ها و روشن شدن زوایای مختلف ارائه نخواهد شد.

برادر ریمون در مصاحبه ای در این باره گفت: حق او این نبود. آن ها تمام وزنشان را روی او انداخته و او را روی آسفالت داغ نگه داشته بودند. هرکس دیگری بود تقلا می کرد. او برای زندگی اش می جنگید، اما باخت.

در ماه های اخیر و به دنبال قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی که به دست افسر پلیس شهر مینیاپولیس به طرز فجیعی کشته شد، نقاط مختلف این کشور و جهان صحنه اعتراضات گسترده علیه خشونت و نژادپرستی پلیس شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پلیس آمریکا یک جوان را بخاطر سرقت نوشیدنی کُشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا یک جوان را بخاطر سرقت نوشیدنی کُشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید