طرز تهیه و ترفند های سس مایونز با تخم مرغ و بدون تخم مرغ با طعم کارخانه ای

به گزارش وبلاگ کرمی، در گزارش زیر طرز تهیه سس مایونز را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه و ترفند های سس مایونز با تخم مرغ و بدون تخم مرغ با طعم کارخانه ای

به گزارش ، درست کردن سس مایونز در خانه به راحتی امکان پذیر است. اگر چه حالا دیگر سس مایونز به عنوان یکی از سس های معروف جهان تقریبا به یکی از ارکان اصلی یخچال خانواده ایرانی تبدیل شده، اما نباید از عوارض خطرناک آن هم برای سلامت بدن چشم پوشی کرد. سس مایونز با چربی بالایی که دارد کلسترول مضر خون را بالا می برد و برای سلامت کبد، قلب و مغز چندان ماده غذایی مفیدی نیست. با این همه شما می توانید به راحتی در منزل سس مایونز سالم و رژیمی تر درست کنید و از مقدار چربی آن مطمئن شوید.

زرده تخم مرغ: 1 عدد

آبلیمو: 1 قاشق غذاخوری

سرکه سیب: 2 قاشق غذاخوری

روغن زیتون: 1 لیوان فرانسوی دسته دار

پودر خردل: 1/3 قاشق چایخوری

فلفل سیاه: 1/3 قاشق چایخوری

نمک: 1/3 قاشق چایخوری

آب: 1 قاشق غذاخوری

برای درست کردن سس مایونز ابتدا باید زرده تخم مرغ را با نمک، فلفل، پودر خردل، آبلیمو، سرکه سیب و آب را در میکسر یا غذاساز، همزن دستی یا برقی هم بزنید تا مایه یکدستی ایحاد گردد. حالا دستگاه را روی دور کُند بگذارید و روغن زیتون را کم کم اضافه کنید. مایه به دست آمده باید به غلظت ماست چکیده گردد پس تا رسیدن به این غلظت به هم زدن مایه سس مایونز ادامه دهید. سس مایونز شما آماده است.

طرز تهیه سس مایونز رژیمی و بدون تخم مرغ

روغن مایع، روغن کنجد یا روغن زیتون: ¾ لیوان فرانسوی دسته دار

شیر سرد: ½ لیوان فرانسوی دسته دار

سرکه سفید یا قرمز: 2 قاشق غذاخوری

پنیر معمولی: 1 قاشق غذاخوری

نمک: نوک قاشق چایخوری

پودر خردل یا پودر سیر: ½ قاشق غذاخوری

آبلیمو: 1 قاشق غذاخوری

ترکیبات سس مایونز بدون تخم مرغ و رژیمی شامل شیر، پودر خردل یا پودر سیر، نمک و پنیر را در غذاساز یا میکسر بریزید و هم بزنید تا یکدست گردد. برای هم زدن می توانید از همزن برقی یا دستی هم بهره ببرید. بهتر است به صورت پالس پالس این کار را انجام دهید تا مایه به دست آمده غلیظ گردد. برای تهیه این سس مایونز به جای شیر از ماست چکیده هم می توانید بهره ببرید.

سپس روغن را کم کم اضافه کنید و به صورت پالس پالس و منقطع مایه سس مایونز را با غذاساز هم بزنید تا کم کم سس به غلظت مناسب (مثل ماست چکیده) برسد. حالا سرکه را اضافه کنید و دوباره چند پالس بزنید. سپس آبلیمو را اضافه کنید و باز هم چند پالس بزنید. سس باید کمی در یخچال بماند تا به غلظت مناسب برسد پس عجله نکنید.

بعد از اینکه سس مایونز به غلظت مناسب رسید اگر کمی رب گوجه و سبزی خشک معطر به آن اضافه کنید در نهایت سس هزار جزیره خواهید داشت. اگر هم فقط رب گوجه اضافه کنید در سس فرانسوی دارید. انواع سس مایونز را بدون خردل هم می توانید درست کنید در این صورت به جای پودر خردل از پودر سیر بهره ببرید.

منبع: مجله کوروش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طرز تهیه و ترفند های سس مایونز با تخم مرغ و بدون تخم مرغ با طعم کارخانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه و ترفند های سس مایونز با تخم مرغ و بدون تخم مرغ با طعم کارخانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید