سجادی: عملکرد وزارت بهداشت و نهادهای مسئول در مبارزه با کرونا ارزشمند است

به گزارش وبلاگ کرمی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: عملکرد مجموعه نهادهای مسئول به ویژه وزارت بهداشت و سایر نهادها در مبارزه با کرونا ارزشمند است هر چند که در ابتدا نواقصی وجود داشت.

سجادی: عملکرد وزارت بهداشت و نهادهای مسئول در مبارزه با کرونا ارزشمند است

سید کمال الدین سجادی در گفت و گو با وبلاگ کرمی، با اشاره به عملکرد نهادهای مسئول در امر مبارزه با شیوع کرونا در کشور اظهار کرد: این موضوع در گستره دنیای رخ داده و همه دنیا را درگیر کرده است و در این زمینه هیج تفاوتی میان کشورهای غربی یا شرقی وجود ندارد، اما همه عوامل درمانی و همه کسانی که در ابعاد مختلف ایثارگری کردند و شهید راه سلامت مردم شدند، از جایگاه ویژه ای برخوردارند. کاری که وزارت بهداشت و کادر درمانی کشور و به ویژه نیروهای مسلح انجام دادند و به مردم خدمت کردند با آن چه امروز آمارهای رسمی نشان می دهد تاثیرگذار بوده است و کمک آنها و نیز خیرین باعث شده که به شرایط بهتری در مبارزه با این ویروس برسیم.

سخنگوی جهبه پیروان خط امام و رهبری با بیان این که کاری که وزارت بهداشت برای مبارزه با شیوع کرونا انجام داده با توجه به شرایطی که ما در آن قرار داریم ارزشمند و قابل دفاع است، اظهار کرد: به هر حال لازم بود کارها هم زودتر از این انجام شود که در این زمینه نواقصی وجود دارد به طوری که اوایل به نظر می رسید خیلی توجهی به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی شود، اما در حال حاضر و بعد از گذشت زمان شاهدیم که کارها به صورت قابل قبولی پیش رفته است.

وی تاکید کرد:حتی اگر بخواهیم در مقام مقیاسه با سایر کشورهای اطراف و یا حتی دولت های اروپایی شرایط خودمان را بررسی کنیم، می بینیم که با وجود برخی محدودیت ها در حال حاضر عملکرد وزارت بهداشت و سایر مسوولان و نهادهای اجرای و نیروهای مسلح قابل قبول است.

سجادی با بیان این که وقتی دولت تصمیمی را برای کاهش عبور و مرور و کمتر شدن حضور افراد در ادارات اتخاذ می کند باید به شکلی برخورد کند کسی در اجرای آن تردیدی به خود راه ندهد، شرح داد: اگر این طور باشد به همان شرایطی می رسیم که در اوایل شیوع کرونا در کشور شاهد آن بودیم. برخی از ادارات و حتی واحدهای اقتصادی بخش خصوصی چندان این موضوع را جدی نمی گرفتند و مردم هم وقتی می دیدند مصوبات مورد اعتنا قرار نمی گیرد اعتمادشان به آن کم می شود و در نتیجه شرایطی پیش می آید که مردم بدون توجه به مصوبات و مقررات در جامعه حضور پیدا می کردند.

دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان با اشاره به شرایط ادارات در روزهای نخست شیوع کرونا در کشور اظهار کرد: ما در جامعه اسلامی کارمندان یکی از معدود تشکل های بودیم که نامه ای خطاب به دولت نوشتیم و از آن ها درخواست کردیم تعطیلی ادارات را جدی بگیرند اما متاسفانه دراوایل کار چندان توجهی به این موضوع نشد اما در نهایت خودشان به این نتیجه رسیدند اما اگر از همان ابتدا به این موضوع توجه می کردند قطعا تعداد متوفیان و مبتلایان کمتر می شد.

سجادی در خاتمه اظهار کرد: البته کاری که دولت برای تعطیلی دانشگاه ها و مدارس انجام داد بسیار پسندیده و درست و به موقع بود، ولی کاش در مورد ادارات هم آن تردید و تاملی که انجام شد صورت نمی گرفت و زودتر به تعطیلی ادارات هم توجه می کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سجادی: عملکرد وزارت بهداشت و نهادهای مسئول در مبارزه با کرونا ارزشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: عملکرد وزارت بهداشت و نهادهای مسئول در مبارزه با کرونا ارزشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید