رایزنی نماینده پوتین با حریری درباره تشکیل کابینه لبنان

به گزارش وبلاگ کرمی، میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در گفت و گوی تلفنی با سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه دولت لبنان درباره موضوع تشکیل کابینه و نیز ارسال واکسن کرونا به این کشور رایزنی کرد.

رایزنی نماینده پوتین با حریری درباره تشکیل کابینه لبنان

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: بوگدانف در مکالمه تلفنی با سعد الحریری رهبر جنبش جریان المستقبل لبنان درباره موضوعات مربوط به حل بحران اجتماعی-اقتصادی این کشور با موضوع تشکیل کابینه دولت لبنان باتوجه به اینکه اکثریت آراء مجلس را بدست آورده و از سوی میشل عون مامور تشکیل کابینه شده است، گفت و گو کرد.

در این گفت و گوی تلفنی امکان یاری طرف روسی به لبنان در مبارزه با ویروس کرونا ازجمله ارسال محموله ای از واکسن ضدکرونای اسپوتنیک وی به این کشور آنالیز شد.

بوگدانف دیروز با ولید جنبلاط رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان هم گفت و گوی تلفنی کرد که در جریان آن دو طرف درخصوص اوضاع لبنان و پیرامون آن و نیز ضرورت تشکیل کابینه دولت لبنان به ریاست الحریری رایزنی کردند.

طرف روسی بر عزم کشورش برای برقراری تماس های با همه نیروهای اجتماعی و سیاسی لبنان به منظور دستیابی به سازش و توافق عمومی در لبنان و تحکیم وحدت و یکپارچگی این کشور تاکید نمود.

سعد حریری که حدود پنج ماه است از سوی میشل عون رییس جمهوری لبنان و تایید شکننده مجلس این کشور مکلف به تشکیل کابینه برای چهارمین بار شده، به دلایل مختلف تا به امروز نتواسته دولت خود را تشکیل دهد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "رایزنی نماینده پوتین با حریری درباره تشکیل کابینه لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نماینده پوتین با حریری درباره تشکیل کابینه لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید