ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی انجام می گردد

به گزارش وبلاگ کرمی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر با اشاره به این که ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی به وسیله سامانهhttp://adoption.behzisti.netانجام می گردد.

ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی انجام می گردد

به گزارش وبلاگ کرمی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر با اشاره به این که ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی به وسیله سامانه http://adoption.behzisti.net انجام می گردد گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست خود را ثبت نمایند و کلیه فرآیند فرزندخواندگی بر اساس سامانه انجام می گردد.

فرزانه فیروزی اضافه نمود:بیشتر فرزندانی که طی حکم قضایی با هدف مراقبت و نگهداری به بهزیستی سپرده می شوند به صورت موقت در مراکز حضور پیدا می نمایند و عمده کوشش بهزیستی بازپیوند بچه ها به خانواده زیستی و خویشاوندان واجد شرایط کودک است.

وی ادامه داد:در مواردی که شرایط باز پیوند مهیا نگردد و یا خانواده کودک مجهول الهویه شناسایی نگردد بچه ها طی حکم قضایی به خانواده واجد شرایط فرزند پذیری سپرده می شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان ادامه داد:با توجه کوشش بهزیستی برای باز پیوند بچه ها به خانواده اصلی خود و فرهنگ سازی ایجاد شده و کثرت متقاضی فرزندخواندگی , تعداد بچه ها با میزان متقاضیان هم خوانی ندارد.

البته چنانچه متقاضیان در مورد فرزندان خاص , فرزندان با سن بالا, امین موقت و فرزند پسر درخواست داشته باشند فرایند فرزندخواندگی با اولویت و سرعت بیشتر صورت می گیرد.

وی گفت:در حال حاضر

این استان دارای 1 شیرخوارگاه و 4 خانه کودک و نوجوان شبانه روزی به تفکیک سن و جنس بچه ها است که در طی یکسال اخیر پذیرای بچه ها و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست بوده اند .

فیروزی اضافه نمود:همه فرزندان مقیم در این 5 مرکز شرایط واگذاری به خانواده های فرزند پذیر را ندارند.

و زوجین واجدشرایط نیز عمدتا متقاضی کودک زیر 5 سال هستند.

طی یکسال اخیر

از 100 درصد کودک پذیرش شده در مراکز قریب به 80 درصد بچه ها زیر 16 سال هستند که تنها 20 درصد واجد شرایط واگذاری در سال اخیر بودند.افزون بر این با توجه درخواست زوجین عمدتا فرزندان زیر 5 سال یعنی 15 درصد از بچه ها به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر خاطر نشان کرد:

با توجه به تدبیر سازمان بهزیستی کشور و ابلاغ بخشنامه امور فرزندخواندگی در ایام کرونا و همچنین با توجه به سیاست سازمان در زمینه کاهش مدت حضور فرزندان در خانه ها و پاسخگویی به متقاضیان واجدشرایط , خوشبختانه کرونا تاثیری در کاهش آمار فرزندخواندگی این استان نداشته است و میزان پذیرش و واگذاری فرزندان سیر معمول خود را طی می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام متقاضیان فرزندخواندگی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید