برپایی دو بیمارستان سیار و صحرایی در گیلان

به گزارش وبلاگ کرمی، خبرنگاران/گیلان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: دو بیمارستان سیار و صحرایی برای گیلان پیش بینی شده که نخستین بیمارستان فردا در مجاور بیمارستان رازی رشت با همکاری سپاه و ارتش با ظرفیت 120 تخت برپا می گردد، بیمارستان سیار دیگری نیز به زودی در جاده لاکان راه اندازی می گردد.

برپایی دو بیمارستان سیار و صحرایی در گیلان

دکتر محمدحسین قربانی امشب در گفت وگویی، ضمن قدردانی از کوشش کادر درمان و همچنین همراهی مردم در غلبه بر ویروس کرونا، اظهار کرد: از مردم گیلان به دلیل کمبودهایی که تا امروز متحمل شدند، عذرخواهی می کنیم. در درجه اول برای پشت سر گذاشتن این بحران باید مردم عزیز همکاری ها و همراهی لازم را داشته باشند و مسئله بعدی حمایت از همکاران ما در بیمارستان ها است که با تمام وجود شبانه روز خدمت رسانی می نمایند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان اضافه نمود: استفاده از ظرفیت های ملی برای آوردن امکانات لازم برای انتقال به گیلان که بعداز ظهر امروز در طی تماس با دکتر جهانگیری، معاون اول و همچنین دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه متعهد شدند تا امکانات بیشتری را در اختیار گیلان قرار دهند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نظیر پزشکان شاغل در بیمارستان های خصوصی و مطب ها، تعطیل کردن تمام درمان های غیرضرور گیلان و قرنطیه کردن استان از جمله اقداماتی است که در دستورکار قرار گرفته است.

ظرفیت بهداشت و درمان گیلان جوابگوی همه مسائل درمانی مردم نیست

قربانی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز ظرفیت بهداشت و درمان گیلان جوابگوی همه مسائل درمانی مردم نیست، از ظرفیت صدا و سیما استفاده می کنم و از مردم فرهنگ گیلان خواهش می کنم با اینکه سخت ترین شرایط را پشت سر گذاشتند، هر خانواده به یک بیمارستان تبدیل گردد یعنی امروز بهترین مبارزه و درمان ماندن در خانه است تا انشاالله در آینده نزدیک بر اساس نظر متخصصین بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم که لازمه آن همکاری مردم با ماست تا این حلقه چرخش این ویروس وحشی و ناشناخته را قطع کینم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در خانه ملت ادام داد: امیدوارم با همکاری مردم گیلان اولین استانی باشیم که بر این ویروس وحشی با شعار و عمل غلبه کنیم.

وی اضافه نمود: دو بیمارستان سیار و صحرایی برای گیلان پیش بینی شده که نخستین بیمارستان فردا در مجاور بیمارستان رازی رشت با همکاری سپاه و ارتش با ظرفیت 120 تخت برپا می گردد، بیمارستان سیار دیگری نیز به زودی در جاده لاکان راه اندازی می گردد و هیچ محدودیتی برای برپایی بیمارستان سیار در گیلان نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برپایی دو بیمارستان سیار و صحرایی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی دو بیمارستان سیار و صحرایی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید