پاسخ مصر به انتقاد غرب از شرایط حقوق بشر در این کشور

به گزارش وبلاگ کرمی، وزارت خارجه مصر محتوای بیانیه مشترک غرب درباره حقوق بشر در این کشور را نقل قول هایی مبتنی بر اطلاعاتی نادرست از این شرایط دانسته و مخالفت کامل خود را با آن اظهار داشت.

پاسخ مصر به انتقاد غرب از شرایط حقوق بشر در این کشور

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه مصر در واکنش به بیانیه مشترک برخی کشورهای غربی درباره شرایط حقوق بشر در مصر که 12 مارس جاری به شورای حقوق بشر ارائه شد، ضمن اشاره به اینکه این بیانیه حاوی ادعاهایی دروغین از شرایط حقوق بشر در مصر است، مخالفت کامل خود را با محتوای آن اعلام کرده و آن را حاوی نقل قول هایی مبتنی بر اطلاعاتی نادرست دانست.

این وزارتخانه در بیانیه خود از اینکه این کشورها از واقعیات و اطلاعات ارائه شده درباره شرایط حقوق بشر در مصر کمک نمی گیرند، ابراز تعجب کرده و آن را محکوم کرد.

همچنین این وزارتخانه با تاکید بر لزوم بازنگری دقیق در این اظهارات نادرست، از این کشورها خواست از طرح اتهام هایی که به گفته مصر تنها یک رویکرد سیاسی نامطلوب و دارای استدلال های غلط و بدون سند را نشان می دهند، دست بردارند.

وزارت خارجه مصر در ادامه تاکید کرد: نتیجه گیری بر اساس چنین بیانیه ای که در آن تلاش های همه جانبه مصر در حوزه حقوق بشر در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن و نیز دستاوردهایش در این زمینه طی سال های گذشته نادیده گرفته شده، مردود است.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد: قرار است مصر از طریق هیات خود در ژنو بیانیه ای را در شورای حقوق بشر ارائه کند که در آن به ابعاد کوتاهی های این کشورها و اقدامات آنها در تضاد با اصول حقوق بشر پرداخته خواهد شد.

31 کشور غربی روز جمعه با ارائه بیانیه مشترکی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، سیاست های دولت مصر در این زمینه را محکوم کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پاسخ مصر به انتقاد غرب از شرایط حقوق بشر در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ مصر به انتقاد غرب از شرایط حقوق بشر در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید