واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی ، 165 واکسن کرونا در دنیا در حال ساخت است

به گزارش وبلاگ کرمی، معاون کل وزارت بهداشت درباره واکسن کرونای روسی با بیان اینکه این واکسن فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد کرده است، گفت: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در دنیا تولید شود و کیفیت لازم را داشته باشد، آن را برای مردم مان تهیه خواهیم کرد.

واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی ، 165 واکسن کرونا در دنیا در حال ساخت است

به گزارش وبلاگ کرمی به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی درباره واکسن کرونای روسیه گفت: به طور کلی در دنیا 165 واکسن با عنوان واکسن کرونا در حال ساخت است و 27 واکسن هم به فاز انسانی رسیده اند. واکسن کرونایی که کشور روسیه ساخت آن را اعلام کرده است، یکی از هشت واکسنی است که فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد کرده است.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت ایران به دو صورت می تواند درباره این واکسن صحبت کند؛ یکی از طریق سازمان بهداشت دنیای است؛ به طوری که این سازمان تاییدیه های لازم را برای این واکسن اعلام کند و دیگری از طریق همکاری های دوجانبه با روسیه است.

حریرچی ادامه داد: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در دنیا تولید شود و کیفیت لازم را داشته باشد، آن را برای مردم مان تهیه خواهیم کرد. البته نکته مهم آن است که بیشتر واکسن هایی که مطرح شده و کار می شود، تاثیرشان در حد 50 الی 60 و یا 70 درصد است و مدت ایمنی طولانی ندارند.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: همانطور که مقامات سازمان بهداشت دنیای هم اعلام کردند، علی رغم کشف این واکسن ها، از آنجایی که تاثیرات آن ها چه از نظر تاثیرات نهایی و چه مدت زمان ایمنی، فعلا زیاد نیست، همچنان باید اصول فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنیم.

حریرچی گفت: بنابراین درباره واکسن کرونای کشور روسیه وزارت بهداشت ایران می تواند از دو طریق عمل کند؛ یکی اینکه این واکسن تاییدیه سازمان بهداشت دنیای را داشته باشد و یکی هم از طریق همکاری های دوجانبه است.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی ، 165 واکسن کرونا در دنیا در حال ساخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی ، 165 واکسن کرونا در دنیا در حال ساخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید