هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان ها

به گزارش وبلاگ کرمی، سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد از رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در برخی مناطق کشور طی دو روز آینده (16 و 17 اردیبهشت) خبر داده است.

هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان ها

به گزارش وبلاگ کرمی، در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد فردا (16 اردیبهشت) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، غرب لرستان و ایلام پیش بینی می شود.

فردا (16 اردیبهشت) نیز بارش ها در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران ادامه دارد.

در ادامه این هشدار آمده است که از این رو احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و برخورد صاعقه وجود دارد. به همین دلیل از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات خودداری و اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محصولات کشاورزی در نظر گرفته شود.

بر اساس این هشدار همچنین فردا (16 اردیبهشت) وقوع گرد و خاک، وزش باد شدید و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست همچنین روز چهارشنبه (17 اردیبهشت) این شرایط در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیش بینی می شود.

از این رو سازمان هواشناسی توصیه کرده است که از تردد غیر ضروری سالمندان، بچه ها و بیماران قلبی و ریوی خودداری شود و تمهیدات لازم در خصوص صنایع و مشاغل حساس به گرد و خاک منجمله صنعت برق اتخاذ شود.

در ادامه این هشدار از افزایش دما در نیمه شمالی و استان های شرقی کشور و به ویژه استان های ساحلی خزر خبر داده شده است.

بر اساس دمای هوا در این مناطق به میزان 5 تا 10 درجه افزایش می یابد و وزش گرم باد در استان های ساحلی خزر پیش بینی می شود. از این رو محصولات کشاورزی مدیریت و وسایل گرمایشی خاموش شوند.

به گزارش وبلاگ کرمی، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاک در برخی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید