عون رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر را به تعویق انداخت

به گزارش وبلاگ کرمی، رئیس جمهوری لبنان تصمیم گرفته است تا رایزنی های پارلمانی الزام آور که قرار بود امروز (پنج شنبه) انجام شوند را برای یک هفته دیگر یعنی تا 22 اکتبر به تعویق بیندازد.

عون رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر را به تعویق انداخت

به نقل از شبکه لبنانی المیادین، بر اساس بیانیه ریاست جمهوری لبنان، میشل عون، رئیس جمهوری این کشور بنا به درخواست بعضی فراکسیون های مجلسی مبنی بر بروز مشکلاتی که مستلزم کوشش برای حل آن است، تصمیم گرفته است تا رایزنی های مجلسی الزام آور را به یک هفته بعد یعنی 22 اکتوبر موکول کند.

به همین دلیل، نبیه بری، رئیس مجلس لبنان درباره تعویق رایزنی ها اظهار کرد، وی مخالف به تعویق انداختن رایزنی های مجلسی برای معرفی نخست وزیر حتی برای یک روز است.

جبران باسیل، رهبر جریان آزاد ملی با انتشار توییتی نوشت، به تعویق انداختن رایزنی ها باعث تغییر رویکرد حزب وی نمی گردد که به نظر می رسد موضعش مخالف معرفی سعد حریری، نخست وزیر پیشین برای تشکیل دولت جدید است.

او نوشت: برای همه کسانی که فلسفه می بافند، حدس می نمایند و شرط می بندند، با احترام به تصمیم رئیس جمهوری درباره به تعویق انداختن رایزنی های مجلسی، این امر موضع ما را تغییر نخواهد داد.

تونی فرنجیه، نماینده جنبش المرده نیز از به تعویق افتادن رایزنی های مجلسی ابراز نارضایتی کرد.

سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیة نیز تاکید نمود، فراکسیون مجلسی حزب وی هیچ شخصی را به عنوان نخست وزیر معرفی نخواهد کرد، زیرا در حال حاضر در میان اسامی ارائه شده، کسی که دارای مشخصاتی باشد که به او امکان تشکیل دولت نجات بدهد، وجود ندارد.

بنا بر این گزارش، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که در اول سپتامبر به لبنان سفر نموده بود، پیش بینی می کرد که ظرف دو هفته دولت تشکیل گردد و دولت ظرف هشت هفته به وعده های خود عمل کند تا از آنچه عواقب خواند جلوگیری کند که این امر محقق نشد.

بیشتر احزاب لبنانی همچنان به ابتکارعمل فرانسه پایبند هستند؛ امری که دستیابی لبنان به یاری های اقتصادی در ازای اصلاحات را تضمین می نماید اما تا به امروز هیچ نتیجه واقعی و ملموسی حاصل نشده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عون رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید