چه کسانی از بازگشت کفاشیان وحشت کردند؟، کمیته مالی سخنگو!

به گزارش وبلاگ کرمی، بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون فوتبال گذشته از اینکه با طی مراحل قانونی انجام شده یا نه موجب وحشت گروه حاکم در این مجموعه شده خصوصا کسانی که پیش از این برای حذف کفاشیان کوشش کردند و حالا از انتقام او در صورت رسیدن به صندلی سرپرستی می ترسند.

چه کسانی از بازگشت کفاشیان وحشت کردند؟، کمیته مالی سخنگو!

ماجرای محرومیت 5 ساله کفاشیان تحت تاثیر معادلات قدرت در فدراسیون فوتبال اعمال شد، همانطور که در ماجرای محرومیت بهاروند و سعید فتاحی از جانب کمیته اخلاق اعمال نشد. نائب رئیس اول فدراسیون در انتها این دوره انگیزه های تازه ای دارد خصوصا در شرایطی که جناح مخالفانش در پی رسوایی عظیم قرارداد ویلموتس در موضع ضعف قرار گرفته اند و بر خلاف برنامه های از پیش مشخص شده نتوانستند پروژه انتخابات را مطابق میل خود پیش ببرند.

آنچه مسلم است مهدی تاج و یاران نزدیکش که با یاری کفاشیان در انتخابات 95 به پیروزی رسیده بودند بیش از هر جریان دیگری از بازگشت رئیس اسبق واهمه دارند و به همین دلیل تحرکات جدی آنها علیه بازگشت و خصوصا سرپرستی مجدد کفاشیان شروع شده است.

در این بین نکته قابل توجه سکوت سخنگوی فدراسیون در این ماجرا و معرفی یک سخنگوی جدید است. مدیر فعلی روابط عمومی فدراسیون با توجه به احتمال سرپرستی کفاشیان ترجیح می دهد علنا علیه او موضع گیری نکند و در چنین موقعیتی گزینه شجاع تری برای حمله به کفاشیان انتخاب شده است.

صادق درودگر ، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ و رئیس سازمان مالی، فردی که باید جوابگوی عملکرد خودش در حوزه مالی لیگ و فدراسیون فوتبال خصوصا شرایط بحرانی این فدراسیون در ماه های اخیر باشد در صندلی و مسئولیت تازه به صورت مستمر و مداوم علیه کفاشیان مصاحبه می نماید.

این البته اظهاراتی است که از زبان درودگر به نیابت از رئیس سابق فدراسیون و یاران وفادارش در هیات رئیسه مطرح می گردد. درودگر همچنین با اطمینان از استعفای بعضی اعضای هیات رئیسه در صورت ادامه حضور کفاشیان سخن می گوید چرا که در این خصوص هماهنگی های لازم صورت گرفته و حدس زدن نام این اشخاص هم چندان سخت نیست.

البته بر خلاف گفته درودگر تنها موافق بازگشت کفاشیان فریدون اصفهانیان نیست همانطور که بعضی دیگر از اعضای هیات رئیسه هم با ارسال نامه به AFC و فیفا در این خصوص مخالفت نموده بودند ، حتی بعید نیست به زودی کفاشیان در هیات رئیسه صاحب اکثریت گردد.

اگر کفاشیان به عنوان سرپرست در فدراسیون مشغول به فعالیت گردد تاج و یارانش که پس از افشای جزئیات قرارداد ویلموتس در بدترین موقعیت ممکن قرار گرفته اند آخرین روزنه های امید برای تاثیرگذاری در انتخابات آینده فوتبال را نیز از دست خواهند داد و البته صادق درودگر که از استعفای شجاعانه خودش می گوید در این صورت اگر استعفا ندهد هم آینده ای در فدراسیون نخواهد داشت ، پس چه بهتر که برای قطع همکاری پیش دستی کند.

سیاست کفاشیان مثل رویه همیشگی با آرامش و لبخند به پیش می رود ، جایی که او در مقابل صحنه اختلافات را انکار می نماید و در پشت صحنه اقدامات لازم و لابی های مرسوم برای رسیدن به خواسته خودش را دنبال خواهد نمود. رئیس اسبق فدراسیون فوتبال که نشان داده مرموز و زیرک است نیازی به جبهه گیری ناشی از خشم سخنگوی جدید احساس نمی نماید بلکه تا حصول نتیجه نهایی و رسیدن به اهداف مورد نظر خودش صبر می نماید. فرصت لازم برای پاسخ دادن به این اظهارات در آینده ای نزدیک فراهم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چه کسانی از بازگشت کفاشیان وحشت کردند؟، کمیته مالی سخنگو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی از بازگشت کفاشیان وحشت کردند؟، کمیته مالی سخنگو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید