پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 24 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ کرمی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود. فردا یکشنبه 24 مرداد ماه 1400 آسمان تهران صاف و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 24 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ کرمی، امروز آسمان تهران آفتابی و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و پنج درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه می رسد. نقشه های هواشناسی هم حاکی از کاهش تدریجی دما تا اواسط هوفته در تهران است.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 36 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: آسمان تهران فردا (24 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (25 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (23مرداد ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (24 مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (24 مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی در روز های شنبه و یکشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات استان های تهران، البرز، قزوین و سمنان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

روز های دوشنبه و سه شنبه در استان مازندران، شمال استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات شرقی استان تهران، ارتفاعات کرمان و هرمزگان این شرایط تکرار می شود.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

چهارشنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان های مازندران، گلستان، شرق تهران و سمنان بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات استان های کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

️خلیج فارس و دریای عمان طی روز های یکشنبه و دوشنبه مواج است.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 24 مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 24 مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید