شبیه سازی یک بیماری کشنده توسط آمریکا 2 ماه قبل کرونا ، ویروس کشنده چقدر قربانی می گیرد؟

به گزارش وبلاگ کرمی، رادیو تلویزیون بلژیک (RTBF) در گزارشی ضمن اشاره به توئیت سفارت چین در فرانسه، نوشت: ایالات متحده آمریکا دو ماه پیش از شیوع کرونا در ووهان چین، در یک رزمایش شبیه سازی به نام اونت201، شیوع یک ویروس کشنده در سراسر جهان را تمرین نموده است.

شبیه سازی یک بیماری کشنده توسط آمریکا 2 ماه قبل کرونا ، ویروس کشنده چقدر قربانی می گیرد؟

به گزارش وبلاگ کرمی به نقل از ایرنا، تارنمای رادیو تلویزیون بلژیک (RTBF) اضافه کرد: صفحه توئیتر سفارت چین در پاریس روز دوشنبه اطلاعاتی را منتشر نموده است که بر طبق آن ایالات متحده آمریکا در 18 اکتبر 2019میلادی (26 مهر1398) یعنی دو ماه پیش از شیوع ویروس کرونا در ووهان چین، یک رزمایش شبیه سازی به نام EVENT 201 انجام داده است که سناریوی اصلی آن شیوع یک ویروس کشنده با نام CAPS در سراسر دنیا بوده است.

بر طبق این طرح شبیه سازی شده آمریکایی، این ویروس مرگبار فرضی در یک دوره 18 ماهه منجر به مرگ 65 میلیون انسان خواهد شد و 570 میلیارد دلار به اقتصاد دنیا آسیب وارد خواهد نمود. بر طبق نتایج این شبیه سازی قطع جریان شیوع این ویروس تنها پس از کشف یک واکسن موثر و یا با ایمنی دریافت طبیعی افراد پس از در معرض قرار دریافت 80 تا 90 درصد جمعیت دنیا اتفاق می افتد.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.

سازمان دنیای بهداشت، ویروس کرونا را همه گیر دنیای شناسایی نموده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر دنیا، به 478 هزار و 331 نفر رسیده که 21 هزار و 524 تن فوت شده و 114 هزار و 833 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شبیه سازی یک بیماری کشنده توسط آمریکا 2 ماه قبل کرونا ، ویروس کشنده چقدر قربانی می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبیه سازی یک بیماری کشنده توسط آمریکا 2 ماه قبل کرونا ، ویروس کشنده چقدر قربانی می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید