رتبه جهانی ایران در فراوری سولفات پتاسیم ارتقا یافت

به گزارش وبلاگ کرمی، مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) از ارتقای رتبه جهانی ایران از دوازدهم به نهم در زمینه فراوری سولفات پتاسیم با بهره برداری از واحد سولفات پتاسیم ارومیه اطلاع داد.

رتبه جهانی ایران در فراوری سولفات پتاسیم ارتقا یافت

به گزارش خبرنگار شانا، رسول اشرف زاده، امروز(پنجشنبه، چهارم دی ماه) در آیین بهره برداری رسمی از واحد فراوری سولفات پتاسیم و اسیدکلریدریک پتروشیمی ارومیه از جمله طرح های ملی وزارت نفت اظهار کرد: توسعه صنایع تکمیلی و ساخت پارک های پایین دست با هدف تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از واردات برخی از محصولات، رونق فراوری به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته از سیاست های هلدینگ خلیج فارس است.

وی با اشاره به اینکه شرکت پترول چهار پارک پایین دستی با ظرفیت 3 میلیون و 500 هزار تن در حال انجام دارد، اضافه کرد: سه طرح پتروشیمی لردگان، فاز دوم پتروشیمی ایلام و سولفات پتاسیم ارومیه متعلق به این شرکت سال جاری به بهره برداری رسیده که با ساخت آنها بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن به ظرفیت فراوری صنعت پتروشیمی اضافه نموده شده است.

مدیرعامل پترول با بیان اینکه سه طرح پتروشیمی پترول که سال جاری به بهره برداری رسید در شرایط سخت و بدون کارشناسان خارجی تکمیل شد، گفت: واحد سولفات پتاسیم از طرح های با ارزشی است که با سرمایه گذاری 5 میلیارد و 800 میلون تومان، سالانه حدود 465 میلیارد تومان درآمدزایی خواهد داشت.

اشرف زاده با اشاره به اینکه محصولات سولفات پتاسیم از محصولات با ارزشی است که درصنایع کود شیمیایی، مواد آزمایشگاهی و به عنوان کاتالیست استفاده می گردد، ادامه داد: بخشی از احتیاج کشور به این محصول وارد می گردد اما با افتتاح این طرح افزون بر جلوگیری از واردات، بخشی نیز صادر می گردد.

وی با بیان اینکه این طرح به طور مستقیم برای 50 نفر و به طور غیرمستقیم برای 230 نفر در دوران بهره برداری اشتغالزایی نموده است، اضافه کرد: 95 درصد از نیروهای حاضر در این واحد بومی هستند.

مدیرعامل پترول به دو طرح توسعه ای پتروشیمی ارومیه اشاره و توضیح داد: طرح آلومینیم کلراید که اکنون عملیاتی می گردد با 20 هزار تن ظرفیت و طرح نخستین پارک صنعتی ملامین در ارومیه که امیدواریم عملیات اجرایی آن دهه فجر سال جاری شروع گردد سبب اشتغالزایی 930 نفر به طور مستقیم و 2300 نفر به طور غیرمستقیم خواهد شد.

اشرف زاده اظهار کرد: ظرفیت فراوری سولفات پتاسیم با بهره برداری از واحد سولفات پتاسیم ارومیه به 340 هزار تن می رسد و رتبه جهانی ایران در زمینه فراوری این محصول از دوازدهم به نهم ارتقا یافت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "رتبه جهانی ایران در فراوری سولفات پتاسیم ارتقا یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه جهانی ایران در فراوری سولفات پتاسیم ارتقا یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید