خبرنگاران هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به بارش و سیلاب

به گزارش وبلاگ کرمی، بجنورد- خبرنگاران - اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با صدور هشداری نارنجی از ورود سامانه ای بارشی به این استان در آخرین روز هفته اطلاع داد که بارندگی رگباری و تگرگ و آبگرفتگی معابر را در پی خواهد داشت.

خبرنگاران هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به بارش و سیلاب

بنا بر اعلام روز پنجشنبه این اداره، سامانه یاد شده از آدینه شب وارد استان شده و موجب بارش باران، وزش باد بسیار شدید و پیدایش مه شده و در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق و ریزش تگرگ را به دنبال دارد.

این جبهه هوا تا روز شنبه اغلب نقاط استان، به ویژه غرب و شمال غرب را تحت تاثیر قرار خواهد داد که از شنبه شب تا یکشنبه شب نیز گستره فعالیت خود را به مناطق شرقی، جنوب شرق و جنوب استان خواهد کشاند و روز دوشنبه از منطقه خارج شد ...

بر اساس اعلام هواشناسی خراسان شمالی جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و افزایش فرایند دما تا روز شنبه از پیامدهای حاکمیت این سامانه است اما با خروج آن از روز یکشنبه تا صبح سه شنبه دمای هوای استان کاهشی 8 تا 10 درجه ای را تجربه خواهد نمود.

بارش برف سه شنبه شب و بامداد چهارشنبه هفته جاری اهالی خراسان شمالی را شگفت زده کرد و در بیستمین روز فروردین به این استان سیمایی زمستانی بخشید که به دنبال آن دمای هوای این استان به شدت کاهش یافت و در بعضی از مناطق حتی تا 11 درجه زیر صفر رسید.

بارش برف بهاری بیشتر مناطق خراسان شمالی را سفیدپوش کرد که ارتفاع برف در نواحی کوهستانی استان به بیش از 15 سانتیمتر هم رسید.

میانگین بارش سالیانه خراسان شمالی 240 میلی متر است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به بارش و سیلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی نسبت به بارش و سیلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید