خبرنگاران تردد شناورهای غیرکانتینری در بندر خرمشهر افزایش یافت

به گزارش وبلاگ کرمی، آبادان - خبرنگاران - مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به تردد 411 فروند شناور غیرکانتینری بالای هزار تن از ابتدای سال جاری تا به امروز در بندر خرمشهر گفت: این تعداد تردد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش 12درصدی برخوردار است.

خبرنگاران تردد شناورهای غیرکانتینری در بندر خرمشهر افزایش یافت

به گزارش وبلاگ کرمی از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی روز سه شنبه به رشد چشمگیر بارگیری کالاهای عمومی در بندرخرمشهر در 10 ماهه سالجاری اشاره نمود و گفت: در این مدت حجم بارگیری کالاهای عمومی در بندر خرمشهر با رشد 93 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از 671 هزار و 841 تن رسید.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تا به امروز بیش از 6هزار و 422 TEU بارگیری کانتینری در بندرخرمشهر به انجام رسیده است که این رقم نسبت به سال گذشته رشد 56درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه اضافه کرد: در 10 ماهه سالجاری بیش از 2میلیون و 460 هزار و 477 تن کالا بارگیری و از جهت دریایی بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خایج فارس صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 16درصدی برخوردار است.

بندر خرمشهر با برخورداری از 20 پست اسکله،مجاورت با کشورهای حوزه خلیج فارس،اتصال به کریدور بندر امام خمینی ،شلمچه و عراق و بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی به عنوان مهم ترین بندر جنوب غربی کشور در زمینه صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس شناخته می گردد.

230 هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار دریافت در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) از دیگر ویژگی های بندر خرمشهر می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تردد شناورهای غیرکانتینری در بندر خرمشهر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تردد شناورهای غیرکانتینری در بندر خرمشهر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید