انواع ماساژ و فواید آن

به گزارش وبلاگ کرمی، چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورز دهند و با ماساژ به بالاترین اندازه آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای جهان جزء نرمش های آرام بخش به شمار میرود و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.

انواع ماساژ و فواید آن

انواع ماساژ و فواید آن

چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورز دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای جهان جزء نرمش های آرام بخش به شمار میرود و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.

هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و احتیاجهای متفاوت مردم مطابقت دارد. در این قسمت تعداد انگشت شماری از انواع مختلف ماساژ را برای شما آورده ایم که هر یک از شما چه یک مرد تنومند، چه فرد درحال رشد و در سنین بلوغ، همه و همه می توانید از آنها استفاده کنید.

● ماساژهای ملایم

1) ماساژ کالیفرنیایی

ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. میزان بسیار کمی فشار در این نوع ماساژ وجود دارد.

فواید: کل بدن به آرامش دست پیدا می کند و فکر شما هم در حالت مناسبی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده کردید این ماساژ باعث می گردد که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد.

▪ علت احتیاج شما به آن: اگر شما در محیطی زندگی می کنید که دائما تحت فشار قرار دارید ماساژ کالیفرنیایی برترین راه برای تمدد اعصاب و بدست آوردن آرامش است. این ماساژ باعث می گردد که باتری بدن شما مجددا شارژ گردد و نگرانی هایتان را برای مدت کوتاهی بدست فراموشی بسپارید.

2) اِسالِن

این نوع ماساژ ماهیچه ها را منبسط نموده و گردش خون را به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می کند. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد.

فواید: علاوه بر اینکه آرامش عضلات و سیستم عصبی را برای شما به همراه دارد، غدد لنفاوی و رگ های خونی را هم وادار می کند که تکسین بیشتری دفع نمایند و بعلاوه قابلیت ارتجاعی بافت ها را هم افزایش می دهد.

▪ علت احتیاج به آن: اگر شما در جهانی سرعت زندگی می کنید و نمی توانید برای بدن خود آنطور که باید و شاید اهمیت قائل شوید این تنها کاری است که می تواند جوانی و شادابی را تضمین کند.

3) حس درمانی

نقاطی که در دست ها و پاها از خود نسبت به یک محرک بیرونی عکس العمل نشان می دهند، به تمام نقاط بدن می رسند و از این طریق از فشار وارد بر این قسمتها را کاهش می دهند. این ماساژ گردش خون، و عملکرد فکر و بدن را بهبود می بخشد.

▪ فواید: از جمله مزایای این تمرین ارتقای هشیاری روحی و جسمی است. انگیزه، اعتماد به نفس و تمرکز شما افزایش پیدا می کند.

▪ علت احتیاج به آن: یک تغییر جزئی در دست ها و پاهای شما می تواند سیستم کل بدن شما را دگرگون سازد پس هر طور که شده در پی این نوع ماساژ بروید. حکایات زیادی از گذشته بر جا مانده که علت خوبی برای حمایت از این ادعا می باشد.

4)ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ به یوگا برای افراد تنبل تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل هم باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود آغاز کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی راهنمایی کنید.

▪ فواید: متخصصان این نوع ماساژ معتقد هستند که اگر تمرین های آنرا انجام دهید، بدن شما از آن حالت خشکی در می آید و سطح انرژی بدن در حال نرمال قرار می گیرد.

▪ علت احتیاج به آن: با این کار قابلیت ارتجاعی بدن افزایش پیدا نموده، سلامت تمام نقاط آن تضمین می گردد. و بیشتر به افرادی توصیه می گردد که بیشتر وقت خود را در پشت میز صرف می نمایند.

5) وَتسو

در این نوع ماساژ فرد مورد نظر در داخل آب گرم دراز می کشد و سپس قسمت های مشخصی از بدن او مورد ماساژ قرار می گیرد. به علت اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می گردد ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.

▪فواید: زمانی که در آب شناور هستید بیشتر بر روی تنفس خود تمرکز می کنید و به همین علت نفس های عمیق کشیده و به آرامش بیشتری دست پیدا می کنید.

▪ علت احتیاج به آن: اگر می خواهید زمانیکه در آب شناور هستید به آرامش کامل دست پیدا کنید، وتسو برترین انتخاب است.

6) ماساژ استخوانی

بر اساس درمان به وسیله مالش ماهیچه ها و استخوان ها این نوع ماساژ شما را از شر فشار و استرس فکری و ماهیچه ای خلاص می کند. بدن را متعادل می کند، درد و استرس را از شما دور نگه می دارد.

▪ فواید: هشیاری درونی شما را افزایش می دهد و سبب می گردد شما مسائل و ناراحتی هایتان را درمان کنید. (به اصطلاح نوعی خود درمانی است)

▪ علت احتیاج به آن: این ماساژ از سایر ماساژ هایی که ذکر شده تاثیر بیشتری داشته و اثر آن برای مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی می ماند. بعلاوه سلامتی روحی و روانی را هم به همراه دارد.

7) ماساژ های شدید

حالا از این ماساژهای ملایم و شیرین می گذریم و به انواع سخت تر آن می رسیم. ماساژهای عمیقی که تاثیر آنها بسیار شگرف و عینی است.

8) آما

بر اساس طب سوزنی چین باستان این ماساژ بر روی قسمت های حساس بدن تاثیر گذاشته و میزان انرژی را تنظیم می کند.

▪ فواید: کانال هایی برای ورود و خروج انرژی باز می کند و مزایای بیشماری را به همراه دارد.

▪ علت احتیاج به آن: استرس، کمر درد، اضطراب، سر درد، بیخوابی، و آرتروز تنها نمونه های کوچکی از بیماری هایی هستند که به وسیله این نوع ماساژ قابل درمان می باشند.

9) ماساژ نقاط حساس

فشارهای دائمی معمولا بر روی نقاط حساس بدن تاثیر منفی می گذارند و سبب می شوند که مواد زائد در این قسمت ها انباشته گردد. این ماساژ باعث دفع تکسین و ترشح آندروفین در بدن می گردد.

▪فواید: باعث از بین بردن فشار ماهیچه ای شده و دردهایی که به وسیله اسیب های ورزش، جراحی و تصادفات به بدن وارد شده را از بین می برد.

▪ علت احتیاج به آن: اگر شما ورزشکار هستید، از دردهای دائمی گردن رنج می برید ، مچ درد دارید ، دچار آماس کیسه های مفصلی، کمر درد ، سیاتیک ، آرنج درد هستید؛ ماساژ نقاط حساس می تواند به سادگی تمام این دردها را درمان کند.

* ارسال مقاله به وسیله عضو محترم سایت با نام کاربری : alijam110

منبع: راسخون

به "انواع ماساژ و فواید آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع ماساژ و فواید آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید