اردوی مطالعاتی نوروز به صرف کرونا!

به گزارش وبلاگ کرمی، ویروس کووید-19 این روزها همه جزئیات زندگی مان را تحت تاثیر خود قرار داده است. دانشگاه ها و مدارس تعطیل است. ساعت کاری ادارات دولتی کاهش یافته و مسئولان وزارت بهداشت مدام بر عدم اجتماع و رعایت موارد بهداشتی تاکید می نمایند. کنکوری ها هم از این قاعده مستثنی نیستند، هر چند که کنکور چند سالی است که برای بعضی مرگ و زندگی شده و برای بعضی دیگر کسب وکار پُر سود! شیوع کرونا حالا روی دیگری از سوداگری این موسسات را نشان داده است. موسساتی که اردوهای مطالعاتی نوروزی خود را هنوز لغو نکرده اند و در حال ثبت نام داوطلبان کنکور هستند.

اردوی مطالعاتی نوروز به صرف کرونا!

به گزارش وبلاگ کرمی، تعطیلات نوروز زمان مهمی برای داوطلبان کنکور است، اگر در سال های اخیر کنکور داده باشید یا برنامه های تلویزیونی مشاوران کنکور را دیده باشید می دانید چقدر بر استفاده از این دوران به اصطلاح طلایی تاکید شده است. این مشاوران در برنامه ها و جلسات خود مدام مثال داوطلبانی را می زنند که در طول سال تحصیلی هیچ نخوانده اند و وقتی اردوهای مطالعاتی را شرکت نموده اند یا در دوران نوروز خوب درس خوانده اند به رتبه دلخواه خود دست یافته اند!

داوطلبان کنکور سراسری در ایام تعطیلات نوروز، یا اردوهای مطالعاتی مدرسه را انتخاب می نمایند یا تصمیم می گیرند برنامه ریزی برای این دوره را به موسسات مشاوره کنکور بسپارند. دسته سومی هم وجود دارند که در خانه یا کتابخانه درس می خوانند. در اردوهای مطالعاتی نوروز، دانش آموزان از صبح تا شب با یک برنامه درسی تعیین درس های خود را مرور و جمع بندی می نمایند.

کرونا، موسسات مشاوره کنکوری را از خواب ژاپنی بیدار می نماید؟

در سایت یکی از همین موسسات مشاوره کنکور که مدعی است متفاوت ترین و عظیم ترین اردوی مطالعاتی کشور را برگزار می نماید گفته شده که قرار است در این اردو که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد صبح ها پیلاتس گروهی برگزار گردد و آرکوتایپ های یونگ به شرکت نمایندگان آموزش داده گردد تا داوطلبان به مراحل عمیق تری از خودشناسی دست یابند.

در برنامه نوروزی این موسسه آمده که ثبت نام نمایندگان قرار است روزانه 11 ساعت درس بخوانند و صبحانه، ناهار و عصرانه هم به آن ها داده می گردد. بعد از این که ده ها و یا شاید صدها داوطلب در کنار یکدیگر ناهار را صرف کردند باید 15 دقیقه بنا بر فرهنگ ژاپنی در کنار یکدیگر با موسیقی مخصوص خواب کوتاه ظهرگاهی داشته باشند!

تماس ما با این موسسه کنکوری گویای این است که این اردو با وجود شیوع کووید-19 لغو نشده و به گفته آن ها، همچنان قرار است در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردد. این در حالی است که کلاس های آموزشی حضوری این دانشگاه ها و بقیه دانشگاه های تهران و بعضی دیگر از شهرستان ها به دلیل شیوع کرونا لغو شده است.

پزشک و پرستار به اردوهای مطالعاتی آورده می گردد!

یک موسسه دیگر مدعی است در اردوهای مطالعاتی نوروز 99 قرار است با توجه به شیوع کووید-19 پزشک و پرستار در اردو مستقر باشند و چینش داوطلبان با فاصله مناسب باشد. آن ها می گویند در این اردوی چند روزه برنامه غذایی داوطلبان جوری اصلاح می گردد که ایمنی بدن شرکت نمایندگان بالا رود.

در اطلاعیه ای که در وب سایت این موسسه آمده گفته شده همه ملزم به استفاده از دستکش، مایع ضدعفونی نماینده و ماسک هستند و محیط اردو پس از هر واحد مطالعاتی استریل می گردد. در سرانجام این اطلاعیه نوشته اند که خودشان هم نگران این موضوع هستند اما چون ظرفیت ثبت نام محدود است داوطلبان ثبت نام را انجام دهند. شهریه پیش آن ها محفوظ می ماند و متناسب با شرایط و زمان تصمیمات اخذ می گردد.

با شماره یکی دیگر از این موسسات تماس می گیرم و جزئیات برگزاری اردوی نوروزی را می پرسم. می گویند فعلا که قرار نیست لغو گردد اما اگر ماجرای کرونا ادامه داشته باشد و این اردو لغو گردد هزینه ای که بابت پیش ثبت نام پرداخت نموده اید را باز می گردانیم. این اردو قرار است در دانشگاه تهران برگزار گردد و هزینه شرکت در آن، در صورتی که از پکیج های غذایی آن ها استفاده کنیم یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان است البته می توانیم ناهار و میان وعده و شام را از خانه بیاوریم و 450 هزار تومان از مبلغ مذکور کم می گردد.

اپراتور یکی دیگر از موسسات مطرح کنکور که آزمون های آزمایشی هم برگزار می نماید درباره اردوهای مطالعاتی نوروز سال جاری می گوید هنوز تعیین نیست که این اردو برگزار گردد. بعضی را ثبت نام نموده ایم و اگر شما هم بخواهید ثبت نام می شوید تا ببینیم شرایط چه می گردد.

در این که کنکور در سال های اخیر تبدیل به تجارت پُر سود همین موسسات کنکوری و بعضی دبیران و مشاوران کنکوری شده است هیچ شکی نیست، اما در شرایط فعلی که کسب وکارهای بسیاری تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته اند و در آستانه سال نو معیشت بخش قابل توجهی از مردم و به خصوص طبقه متوسط و پایین جامعه متاثر از کووید-19 است برگزاری اردوهای مطالعاتی نوروزی که در آن ها تعداد زیادی از افراد ساعت های طولانی قرار است کنار یکدیگر باشند جای تعجب است.

نکته قابل توجه در این میان، مشارکت بعضی دانشگاه ها در این بازار است. دانشگاه هایی که با دریافت مبالغی محیط آموزشی خود را در اختیار این موسسات می گذارند، در حالی که اعلام نموده اند کلاس های آموزشی حضوری دانشگاه را به دلیل شیوع کرونا تا نیمه فروردین لغو نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اردوی مطالعاتی نوروز به صرف کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوی مطالعاتی نوروز به صرف کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید