160 شرکت برای استقرار در پردیس کارآفرینی ثبت نام کردند

به گزارش وبلاگ کرمی، فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (پردیس کارآفرینی) تا 15 اسفند ماه جاری تمدید شد.

160 شرکت برای استقرار در پردیس کارآفرینی ثبت نام کردند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ کرمی، چندی پیش فراخوان واگذاری اراضی فاز 3 پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد که به موجب آن تا به امروز حدود 160 شرکت، برای دریافت اراضی و پذیرش در فاز سوم، درخواست خود را ثبت نموده اند.

این فراخوان تا 15 اسفند تمدید شده است و جلسات معارفه شرکت هایی که متقاضی استقرار در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند، در چند مرحله برگزار گردید.

همچنین جلسات معارفه شرکت های دانش بنیان نیز که به واسطه داشتن تاییدیه دانش بنیان، احتیاج به ارزیابی فنی نداشته و تنها ارزیابی اقتصادی در خصوص آن ها اجرا می گردد، برگزار گردید.

معرفی کلی پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معرفی شرایط، امکانات، زیرساخت ها، خدمات قابل ارائه و مزایای حضور در پارک، ارائه آماری از شرکت های عضو پارک، ارائه توضیحات در خصوص فاز 3، شرایط و زیرساخت ها و تبیین شرایط واگذاری فاز 3 از محور های مطرح شده در این جلسه بودند. جلسه با پاسخگویی به سوالات حاضران در خصوص شرایط واگذاری و موضوعات مطرح شده از سوی متقاضیان خاتمه یافت.

به دلیل تمدیدشدن فرصت ثبت درخواست برای پذیرش در فاز 3 پارک فناوری پردیس تا تاریخ 15 اسفند، برای شرکت هایی که در فرصت باقی مانده ثبت نام نمایند و متقاضیانی که به هر دلیل در روز های معین شده برای برگزاری جلسات معارفه حضور نداشتند، جلسه معارفه مجزا برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، بعضی قطعات فاز سوم پارک فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موسوم به پردیس کار آفرینی، با 21 هکتار مساحت به متقاضیان واگذار می گردد.

در این فراخوان آمده است، برای پذیرش و عضویت شرکت های جدید، متقاضیانی که در حوزه های تجهیزات پزشکی پیشرفته، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق و ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی با فناوری پیشرفته فعالیت می نمایند، در اولویت واگذاری هستند.

مطابق اعلام فراخوان، در این مرحله تعداد 35 قطعه از کل قطعات موجود در پردیس کارآفرینی (فاز 3)، در این طرح قابل واگذاری است. حداقل مساحت قابل واگذاری 550 متر مربع و حداکثر 2500 مترمربع است. در صورت احراز احتیاج شرکت ها، امکان واگذاری قطعات به صورت تجمیعی و حداکثر تا سقف 5000 مترمربع نیز وجود خواهد داشت و قیمت قطعات بر اساس عواملی ازجمله دسترسی ها، موقعیت، متراژ و...، متغیر خواهد بود.

همچنین متقاضیان می توانند یکی از روش های پرداخت نقدی و نیمه نقدی را جهت پرداخت هزینه خرید اراضی انتخاب نمایند. شرکت های دانش بنیان از شرایط ویژه جهت واگذاری اراضی برخوردار خواهند بود. شرکت های دانش بنیان می توانند علاوه بر بهره مندی از شرایط پرداخت اقساطی هزینه خرید زمین (حداکثر تا سقف 24 ماه)، از تسهیلات سرمایه گذاری برای خرید و ساخت واحد های پژوهشی و تحقیقاتی با توجه به ضوابط صندوق نوآوری و شکوفایی و با عاملیت صندوق توسعه فناوری های نوین (مستقر در پارک) بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "160 شرکت برای استقرار در پردیس کارآفرینی ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "160 شرکت برای استقرار در پردیس کارآفرینی ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید