کری می خوانم، پس هستم!

به گزارش وبلاگ کرمی، از اولین روز آغاز لیگ قهرمانان آسیا کری خوانی ها آغاز شد و طرفداران تیم ها بدون توجه به این که در کدام کشور زندگی می نمایند، برای بالاتر بردن تب رقابت ها برای هم کری خواندند.

کری می خوانم، پس هستم!

به گزارش وبلاگ کرمی به نقل از روزنامه وبلاگ کرمی ، بخصوص این که سال جاری به لطف قوانین AFC تا لحظه آخر بازی های گروهی تکلیف تیم های صعود نماینده روشن نبود. در این بین اما گاهی کری خوانی ها به توهین و تهدید هم کشیده شد. بازیکن السد برای محسن فروزان خط و نشان کشید و بازیکن الدحیل برای وریا غفوری. استقلالی ها و پرسپولیسی ها هم که مثل همواره در صحنه کری خوانی حضور داشتند. همه چیز خوب پیش می رفت تا جایی که پای توهین و تهدید هم به این کری خوانی ها باز شد.

کری خواندن لذت فوتبال است

ما با هم رفیقیم، اما کری خواندن لذت فوتبال است احتمالا بارها و بارها این جمله به گوش تان خورده است یا آن را استفاده نموده اید، اما پای عمل که می رسد، به آن پایبند هستیم؟ از بهمن ماه سال گذشته که تکلیف قرعه کشی لیگ قهرمانان معین شد و حریفان یکدیگر را شناختند، جنگ لفظی گروه مرگ آغاز شد! هریک از تیم های حاضر معتقد بودند خودشان در گروه مرگ هستند و دیگری به قرعه آسانی خورده است. پای شبکه های اجتماعی هم وسط آمد و به تدریج بد و بیراه ها به یکدیگر آغاز شد. با آغاز مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا و آغاز خوب نمایندگان ایران، بازار کری خوانی داغ تر شد. شبکه های اجتماعی جولانگاه طرفداران تیم ها شد و سهم مسؤولان هم از کری خواندن ها کم نبود.مرتضی موسوی زنوز معاون فرهنگی سابق باشگاه تراکتور در پستی که در صفحه شخصی اش منتشر کرد، از برخی مدیران و مسؤولان دولتی ایران به ویژه عباس عراقچی درخصوص دستور او برای حل شکایت کشور هند از باشگاه پرسپولیس در مورد پست جنجالی شان گلایه کرد. او نوشت: همواره بازی تیم های ایرانی در آسیا جذاب و پر از حوادث ریز و درشت بوده و لیگ قهرمانان آسیا 2021 هم مستثنا از این قضیه نبوده، اما همچنان فاصله توجه مدیران و مسؤولان دولتی و تبعیض رنگی برخی از وزراء و سیاسیون در طرفداری از یک تیم خاص نمود بیشتری دارد. رفتاری که پیش از این نیز بارها تکرار شده و همه امکانات و توجهات در راستای حمایت از تیم محبوب وزراست! محمدجواد آذری جهرمی هم که پای ثابت کری خواندن هاست، پس از برد پرگل استقلال برابر الاهلی در کامنتی خطاب به طرفداری که از او پرسیده بود چه حسی داشت، نوشت: مثل برخی ها بخیل نیستیم، دیشب استقلال ایران برد. حالا بگذریم که فقط تیم ما می تواند 6گل بزند! البته در این بین سهم سوشا مکانی ،گلر سابق پرسپولیس در استوری گذاشتن و آرزوی پیروزی برای استقلال از همه بیشتر بود!

پای تهدید دیگران هم وسط آمد

این بار اما داستان کری خوانی یقینا متفاوت بود وقتی که این کری خواندن ها از مرز ایران فراتر هم رفت و حتی به تهدید تبدیل شد. خوخی بوعلام بعد از برد یک بر صفر السد مقابل فولاد، با انتشار استوری در صفحه شخصی اش برای محسن فروزان دروازه بان فولاد کری خواند و از او خواست سکوت کند! ادمیلسون جونیور ستاره الدحیل که نمایش خوبی هم برابر استقلال داشت، در استوری که از روی یکی از صفحات طرفداری پرسپولیس برداشته شده بود، به دریبل وریا غفوری در بازی اشاره نمود و البته بعد از این عکس، فیلم جا گذاشتن کاپیتان استقلال را هم قرار داد. در این بین اما توییت سعد الحارثی خبرنگار سعودی و طرفدار الاهلی باعث خشم عمومی شد. او نوشت: بازیکنان الاهلی باید در 15 دقیقه ابتدایی بازی مقابل استقلال مهدی قائدی را مصدوم نمایند! با خروج این بازیکن خیال الاهلی راحت می گردد و راه صعود به مرحله یک هشتم هموار می گردد! البته بعد از این توییت ایرانی ها حسابی از خجالت او درآمدند و البته مهدی قائدی هم در واکنش به او گفت: من مصدوم نمی شوم. اتفاقا شاید بعد از دقیقه پانزدهم گل هم بزنم!

کری یا تکه پرانی؟

بعد از بیانیه باشگاه پرسپولیس و اعتراض به سازمان لیگ بابت زمان بازی های معوقه و دربی، مهران کاظمی، مدیر رسانه ای باشگاه استقلال با انتشار یک استوری خطاب به سرخ ها گفته بود مرد باشید و در میدان رقابت کنید. 15 تیم منتظر حضور عادلانه شما در میدان هستند! این اظهار نظر واکنش حسین خبیری، معاون سابق باشگاه پرسپولیس را در پی داشت و او نوشت: فکر کنم داداشمون توی اون چهار سال که بهش اشاره نموده حبس بوده و از همه چی بی خبره، الان که از صدقه سری پرسپولیس سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا رو دارید، اگر از تیم های قدر آسیایی درباره سرورت بپرسی، از اقتدار و ابهت ارتش سرخ برات تعریف می کنن تا حساب کار دستت بیاد! بعد از برد استقلال مقابل الشرطه و صعود این تیم به مرحله بعد، توییت قائدی و استوری مطهری حسابی دیده شد. قائدی در توییتی نوشت: گروه مرگ این بود، بقیه سوسول بازیه! توییتی که کاربران آن را در پاسخ به کری های مکرر پرسپولیسی ها و البته پست سیامک نعمتی در مورد صعود بدون اما و اگر پرسپولیس دانستند!

تا پنج صبح در کلاب هاوس

معینا فرهنگ طرفداری در دنیا کمتر به مرز میان کری خوانی و رعایت کامل اخلاق اهمیت می دهد اما کری خواندن تا جایی که تبدیل به توهین و تهدید نگردد و افراد را اصطلاحا به جان هم نیندازد، جنبه هیجان دادن دارد.متاسفانه در پس ساده ترین کری خواندن ها در کشور ما، کار به رکیک ترین فحش ها می رسد. نکته اما این نیست که کری نخوانید. لذت فوتبال به همین کری خواندن هاست. بخوانید، خوب هم بخوانید اما اگر به حیطه ای وارد شدید که پای کری به مرز رفاقت ها وارد شد، کمی مراعات هم بکنید. لطفا! نکته اصلی تر اما این است.آقایان! کری خواندن زمان و ساعت دارد. زمان و ساعت آن نیمه های شب های پس از مهم ترین بازی هایتان در لیگ قهرمان آسیا در توییتر و استوری اینستاگرام و کلاب هاوس نیست. انتخاب با خودتان است اما اگر روزهای بعد طرفدار شما را به سبب این رفتار غیر حرفه ای مواخذه کرد، حق را به او بدهید و گلایه نکنید. این نوع کری خواندن منجر به باخت می گردد.

یگانه عصاری - گروه ورزش / روزنامه وبلاگ کرمی

منبع: جام جم آنلاین

به "کری می خوانم، پس هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری می خوانم، پس هستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید