هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای فراوری 30مگاوات برق خورشیدی

به گزارش وبلاگ کرمی، خبرنگاران/سمنان مدیرعامل برق منطقه ای سمنان از هدفگذاری برق منطقه ای این استان برای فراوری 30مگاوات برق خورشیدی اطلاع داد.

هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای فراوری 30مگاوات برق خورشیدی

صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان سمنان بااشاره به توسعه نیروگاه های خورشیدی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر فراوری دستکم یک درصد از برق در کشور با نیروگاه های خورشیدی و دیگر انرژی های تجدیدپذیر بوده و در استان سمنان هم به طور متوسط همین تناسب برقرار است.

وی ادامه داد: براساس آمار برنامه پنج ساله ششم توسعه باید بیش از پنج درصد از انرژی فراوریی در استان های کشور با انرژی های تجدید پذیر باشد که این فرایند همچنان به دلایل مختلف مغفول مانده است.

مدیرعامل برق منطقه ای استان با بیان اینکه فراوری 30 مگاوات برق با احداث نیروگاه های خورشیدی در استان سمنان هدفگذاری شده است اضافه نمود: با اجرای 100 درصدی این طرح، ماده مربوطه در قانون پنج ساله ششم توسعه هم محقق می گردد.

وی به افزایش فراوری برق خورشیدی در استان اشاره و گفت: در حال حاضر در استان سمنان، 6 مگاوات برق با انرژی تجدیدپذیر فراوری می گردد و 20 مگاوات نیروگاه نیز در استان در حال ساخت است .

وی به ظرفیت بالای این استان در حوزه فراوری انرژی های پاک پرداخت و گفت: وجود بیش از 300روز آفتابی در استان بستر مناسبی برای فراوری این انرژی پاک ف اهم نموده است.

صباغ اضافه نمود: براساس آمار، فراوری چهار مگاوات برق با انرژی تجدید پذیر با همراهی نهادهای و شرکت های خصوصی و دولتی در گام اجرایی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای فراوری 30مگاوات برق خورشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای فراوری 30مگاوات برق خورشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید