مناسک و مناسبت های مذهبی فرصتی برای سودجویی افراد مجرم

به گزارش وبلاگ کرمی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در مورد کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و یاری به نیازمندان به هموطنان هشدار داد.

مناسک و مناسبت های مذهبی فرصتی برای سودجویی افراد مجرم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ کرمی، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر گفت:همزمان با نزدیک شدن به عید سعید قربان و نظر به اجرای توصیه های بهداشتی و آموزشی مسئولان بهداشتی کشور در مورد نحوه عرضه دام در کشورو محدودیت های تعیین شده در این موضوع، افراد سودجو و کلاهبردار از فرصت پیش آمده در جهت اهداف سودجویانه خود استفاده می نمایند.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران سایبری با سوء استفاده از شرایط موجود در کشور نسبت به انجام تبلیغات مختلف در بستر شبکه های اجتماعی مبنی بر دریافت نذورات به جهت یاری رساندن به احتیاجمندان در حال فعالیت مجرمانه هستند.

این مقام انتظامی در تشریح شیوه کار این مجرمان سایبری بیان داشت: کلاهبرداران با طراحی سایت های جعلی و دروغین به عنوان مؤسسات و سازمان های شناخته شده و معتبر؛ با اعلام شماره حساب های شخصی، متقاضی واریز وجوهات به این گونه حساب ها هستند.

سرهنگ پاشایی در ادامه با اشاره به شگرد دیگر این افراد سودجو، با ترفند خیرین و راه اندازی صفحات شخصی در بستر شبکه های اجتماعی و پیغام رسان ها و سوء استفاده از نام و اعتبار افراد مشهور و شناخته شده در کشور شامل هنرمندان، ورزشکاران و سرشناسان کشور با انجام مهندسی اجتماعی نظیر تحریک احساسات هموطنان و تهیه کلیپ های تصویری شامل فیلم و عکس از احتیاجمندان، محرومان و خانواده های کم بضاعت مدعی دریافت وجوه نذورات به منظور یاری رسانی به افراد آسیب پذیر و احتیاجمند می شوند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجاگفت: با تجزیه و تحلیل اجرایی این گونه فرایند های کلاهبرداری و پرونده های قضائی به پلیس فتا تعیین شد که اینگونه فعالیت ها در فضای مجازی، عمدتا با هدف سودجویی صورت می پذیرد و به عنوان نمونه در یکی از استان های جنوب شرقی کشور، فردی که مدعی خدمت رسانی به خانواده ای احتیاجمند و دارای بیمار صعب العلاج بود، با دریافت وجوهات مختلف از خیرین مبلغ 15 میلیارد ریال کلاهبرداری نموده بود که با هوشیاری همکاران پلیس فتا مورد شناسایی نهاده شد و تحویل مراجع قضایی شد.

این مقام مسئول به هموطنان توصیه کرد: در صورت تمایل به نذورات نقدی و یا غیر نقدی خود، حتما به وسیله مؤسسات مجاز و شناخته شده که به وسیله رسانه ها و خبرگزاری های رسمی و معتبر اطلاع رسانی می گردد مراجعه نمایند و در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا احتیاج به اخذ مشاوره و هدایت با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری و یابه وسیله شماره تماس 096380 می توانند با پلیس فتا در ارتباط باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مناسک و مناسبت های مذهبی فرصتی برای سودجویی افراد مجرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسک و مناسبت های مذهبی فرصتی برای سودجویی افراد مجرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید