مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد

به گزارش وبلاگ کرمی، مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان به دست متخصصان داخلی طراحی، ساخته و با موفقیت نصب شد.

مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی شهید تندگویان، عملیات تعویض مبدل های این کارخانه در حداقل زمان ممکن و با پیروزیت کامل انجام شده است.

بر اساس این گزارش، به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم و عدم همکاری شرکت صاحب لیسانس کارخانه، کارشناسان و مهندسان مجتمع با همکاری شرکت های داخلی پیروز به بومی سازی این مبدل ها شده اند و با تغییر مواد تشکیل دهنده تمام قطعات داخلی آن به تیتانیوم که از مقاومت بیشتری نسبت به مواد تشکیل دهنده قطعات مبدل های قبلی برخوردار است، ضمن رفع مسائل، عمر مفید آن را نیز افزایش داده اند.

با توجه به اینکه مبدل های فوق از ابتدای راه اندازی کارخانه تا به امروز در مدار تولید بوده اند، به مرور زمان و به دلیل نا مناسب بودن مواد تشکیل دهنده، قطعات دچار خوردگی و فرسودگی شده و به بروز مسائلی در زمینه تولید منجر می شده است که با تعویض آن ها ضمن جلوگیری از توقف مکرر واحد و همچنین تداوم تولید، گامی نیز در جهت حرکت به سمت صنعت سبز برداشته شده است.

از سختی های نصب این مبدل ها می توان به محدودیت مکانی به دلیل وجود قطعات و تجهیزات مختلف در اطراف آن ها، وجود تجهیزات مذکور در ارتفاع 21 متری از سطح زمین و وزن بالای 30 تن آن ها اشاره کرد که تمامی این مسائل با تلاش کارشناسان مجتمع در حداقل زمان ممکن رفع و مبدل های مذکور با پیروزیت نصب شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید