قوانین جدید فوتبال در دوران کرونا به ایران رسید

به گزارش وبلاگ کرمی، دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال فوتبال قوانین موقت برگزاری فوتبال در دوران شیوع کرونا را اظهار داشت.

قوانین جدید فوتبال در دوران کرونا به ایران رسید

به گزارش وبلاگ کرمی، براساس آخرین تصمیمات بورد بین المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کووید 19 (کرونا) به طور موقت به وجود آمده است. برهمین اساس متن این اصلاحات به فدراسیون های عضو ابلاغ شده است.

متن این اصلاحات به توضیح زیر است:

قوانین بازی 21-2020 برای مسابقات رسمی (و مسابقات غیر رسمی) از اول ژوئن 2020 لازم الاجرا است، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کووید 19 به حالت تعلیق در آمدند، این اختیار را دارند تا بازی ها را با قوانین 20-2019 یا 21-2020 به سرانجام برسانند؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن 2020 مجددا آغاز نمایند.

مسابقات محبت آمیز/ آماده سازی/ تمرینی در جهت آمادگی برای آغاز مجدد بازی ها می بایست آن نسخه از قوانین را استفاده نمایند که قرار است پس از آغاز مجدد مسابقات به کارگیری گردد.

هم چنین بورد بین المللی فوتبال از این فرصت استفاده می نماید تا توجه برگزارنمایندگان مسابقات را به گزینه های موجود در قوانین بازی درباره رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت نمایندگان، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون 7 آمده جلب کند.

مسابقاتی که در آن یاری داور ویدئویی به کار گرفته می گردد، بنا به صلاحدید برگزارنماینده مسابقات مجاز هستند تا استفاده از آن را تا آغاز مجدد مسابقات متوقف نمایند. با این وجود، در صورت استفاده از یاری داور ویدئویی، کلیه موارد مربوط قوانین بازی و هم چنین تشریفات به کارگیری یاری داور ویدئویی در جای خود باقی خواهد ماند.

برگزارنماینده مسابقات مستحق استفاده از اصلاحیه قانون 3 یا هر یک از سایر گزینه های موجود هستند و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین المللی فوتبال نیست.

قانون 3 - بازیکنان: تعداد تعویض ها

مسابقات رسمی

تعداد تعویض ها در هر مسابقه رسمی که برگزار می گردد حداکثر پنج نفر است، که توسط فیفا، کنفدراسیون یا فدراسیون ملی معین خواهد شد، به جز برای مسابقات آقایان و بانوان شرکت نماینده در تیم های اول باشگاه ها در بالاترین دسته یا تیم های بین المللی الف بزرگسالان، که حداکثر تعویض سه نفر است.

اصلاحیه موقت:

برگزارنمایندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر دو مورد زیر را اعمال نمایند:

در طول مسابقه، هر تیم:

می تواند حداکثر از 5 تعویض استفاده کند

حداکثر سه فرصت تعویض دارد

می تواند یک تعویض اضافه در بین دو نیمه انجام دهد

در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می گردد، هر تیم:

می تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض های خود استفاده نموده باشد یا نه)

یک فرصت تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت های تعویض خود استفاده نموده باشد یا نه)

می تواند یک تعویض اضافی انجام دهد:

در زمان قبل از آغاز وقت های اضافه

در بین دو نیمه وقت های اضافه

چنانچه تیمی از حداکثر تعداد تعویض ها یا فرصت های (تعویض) خود استفاده ننموده باشد، تعویض ها و فرصت های (تعویض) استفاده نشده می تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد.

هرگاه دو تیم همزمان تعویضی انجام دهند، این به عنوان فرصت تعویض صورت گرفته برای هر تیم به شمار خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قوانین جدید فوتبال در دوران کرونا به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین جدید فوتبال در دوران کرونا به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید