صدور بیش از 47 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی

به گزارش وبلاگ کرمی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر 47 میلیون و 51 هزار و 853 قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است.

صدور بیش از 47 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ کرمی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر 47 میلیون و 51 هزار و 853 قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است.

سیف الله ابوترابی اضافه نمود: 57 میلیون و 541 هزار و 589 نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی را انجام داده اند.

وی در خصوص علت تاخیر و طولانی شدن زمان صدور کارت هوشمند ملی نیز گفت: تاخیر در صدور کارت هوشمند ملی به دلیل مشکل تامین بدنه کارت است و از شروع سال 97 با شرکت های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و فراوری آن است، وارد مذاکره شدیم و کوشش ها شروع و قرار شد که بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد، آزمایشات طولانی انجام شد و این کارت مشابه نمونه خارجی است و همه نکات ایمنی و فنی در فراوری آن رعایت شده است.

ابوترابی اضافه نمود: در حالیکه سازمان ثبت احوال آمادگی صدور دو و نیم میلیون کارت را در ماه دارد و اگر فراوری کارت داخل را به موقع داشته باشیم و چاپخانه دولتی به تعهداتش در این زمینه عمل کند و تراشه گذاری هم انجام گردد، سازمان ثبت احوال هم آمادگی برای صدور کارت هوشمند ملی به متقاضیان را دارد و تقاضای ما این است که چاپخانه دولتی به تعهدات خود در زمینه فراوری بدنه کارت عمل کند و اعتبارات لازم هم در این خصوص تامین گرددتا ما هم بتوانیم این تاخیر در صدرو کارت را جبران کنیم.

وی گفت: تا کنون 461 هزار و 961 قطعه کارت هوشمند ملی فراوری داخلی صادر و در اختیار متقاضیان قرار داده شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: 62 میلیون نفر در کشور واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند و سالانه هم تا یک میلیون و 500 هزار نفر به این افراد اضافه می شوند..

صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت و مردم خواهد شد، از سال 1391 شروع شده و بر اساس هدف گذاری ها، قرار بود این کارت تا انتها سال 1397 برای همه واجدان شرایط صادر گردد.

همچنین کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، باید به مراکز اعلام شده مراجعه نمایند، زیرا اثر انگشت آن ها به منظور احراز هویت اخذ می گردد.

همچنین در این کارت ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده که باید توسط خود افراد ثبت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صدور بیش از 47 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور بیش از 47 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید