دژاگه: بازی در ایران سخت تر از اروپاست؛ همه روبروی من انگیزه دارند

به گزارش وبلاگ کرمی، ستاره تیم فوتبال تراکتور گفت: من در بوندسلیگا برای هرتابرلین و ولفسبورگ و در لیگ انگلیس برای فولام بازی کردم و مدتی کاپیتان تیم ملی ایران بودم، بنابراین بسیاری از حریفان در ایران انگیزه بسیار زیادی دارند تا در مقابل من خود را نشان دهند.

دژاگه: بازی در ایران سخت تر از اروپاست؛ همه روبروی من انگیزه دارند

به گزارش ایرنا، اشکان دژاگه ستاره و کاپیتان تیم فوتبال تراکتور در مصاحبه ای با نشریه بیلد آلمان از دوران حضورش در آلمان، رابطه اش با فلیکس ماگات، دوستی با ژروم بواتنگ و سطح فنی لیگ ایران صحبت کرد که متن کامل آن را در زیر می خوانید:

در حال حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به همراه تراکتور تبریز بازی می کنی. بزرگترین تفاوت فوتبال آسیا و اروپا چیست؟

گاهی اوقات بازی در اینجا سخت تر از اروپا می گردد. برخی از تیم ها مانند ازبکستانی ها از نظر تکنیکی، فوتبال قدرتمندی بازی می نمایند. بسیاری از تیم ها در آسیا و ایران هجومی بازی می نمایند و به نظر من فوتبال در اینجا از اروپا سخت تر است.

چرا؟

من در بوندسلیگا برای هرتابرلین و ولفسبورگ و در لیگ انگلیس برای فولام بازی کردم و مدتی کاپیتان تیم ملی ایران بودم، بنابراین بسیاری از حریفان در ایران انگیزه بسیار زیادی دارند تا در مقابل من خود را نشان دهند. در آلمان و انگلیس فضا و زمان بسیار بیشتری در زمین داشتم. الان همواره یک یار رو به روی من وجود دارد. مردم ایران حتی بیشتر از اروپا، دیوانه فوتبال هستند.

قراردادت در تابستان به سرانجام می رسد. آیا امکان بازگشتت به آلمان وجود دارد؟

البته که بازی در یک باشگاه حرفه ای آلمانی بسیار خوب خواهد بود. من آماده هر چیزی هستم اما مثل گذشته خودم را تحت فشار قرار نمی دهم. واقعیت این است که من در 34 سالگی هنوز در فرم عالی قرار دارم.

آیا این را مدیون فلیکس ماگات هستی؟

صادقانه بگویم که من حرفه خود را مدیون ماگات هستم. من هر روز خدا را شکر می کنم که با این مربی در سن بسیار معین نماینده ای کار کردم.

از روش تمرینات ماگات نمی ترسیدی؟

وقتی قراردادم را در ولفسبورگ امضا کردم کلاوس اوگانتالر هنوز مربی تیم بود. در تعطیلات تابستانی فهمیدم که ماگات قرار است سرمربی گردد. البته من او را می شناختم اما هرگز با روش کار او آشنا نبودم. دوستانم به من پیغام دادند: از آمدن مربی جدید لذت ببرید.در روز اول تمرین از او اخطار گرفتم. تمرین های او واقعا بی رحمانه بود.

کدام تمرین از همه بدتر بود؟

به عنوان مثال، پروازهای پله ای روی یک پا در حالی که یک بازیکن به روی دوش خود داشتم. 100 پله را باید طی می کردیم. وقتی بعد از شام از خواب بیدار شدم، از ماگات پرسیدم تمرین بعدی چه زمانی است؟ او پاسخ داد وقتی تلفن در اتاق شما زنگ بخورد. بعد از اینکه تمرین تمام شد کاملاً خسته شدیم. ما فقط در اتاق ماندیم و لرزیدیم. اما این فقط آموزش سخت ماگات نبود، بلکه ذهنیت او نیز به همین شکل بود که شخصیت من را شکل داد. من همواره به پدرم می گویم که ماگات فوتبال مردانه را به من آموخت.

دقیقاً مهمترین توصیه او چه بود؟

بعد از فصل قهرمانی در سال 2009 با ولفسبورگ، او از ما خداحافظی کرد. به سراغ او رفتیم، دست دادیم و برای او در تیم جدیدش شالکه آرزوی موفقیت کردیم. وقتی نوبت خداحافظی من شد، او به من گفت یک لطفی کن. من فکر کردم که چیز خوبی می خواهد بگوید اما او گفت دو یا سه بار سرت را مقابل پستت قرار بده. من گیج شدم و پرسیدم منظورش از این حرف چیست. ماگات پاسخ داد تو فوتبالیست بزرگی هستی، هر آنچه که باید لازم داشته باشی را داری اما باید تمرکز بیشتری روی فوتبال داشته باشی و در زمین آگاهی بیشتری داشته باشی من تا امروز این توصیه را انجام داده ام.

کدام لحظه از قهرمانی فصل 2008 - 2009 بیشترین خاطره را برای تو داشت؟

سالها بعد بود که فهمیدم در آن موقع چه دستاورد باورنکردنی بدست آوردیم. در آن فصل از نظر آمادگی جسمانی عالی بودیم و اعتماد به نفس بسیار بالایی داشتیم. من همواره ولفسبورگ را در قلب خود دارم و به خوبی می توانم تصور کنم که در آینده نقشی در این تیم داشته باشم.

در هرتابرلین با بواتنگ همبازی بودی. رئیس بایرن مونیخ پس از سال ها حضور او در این تیم بیان کرد که بواتنگ باید آنجا را ترک کند. آیا از این تصمیم ناراحت نشدی؟

دوست داشتم بایرن دوباره قراردادش را با بواتنگ تمدید کند. او به راحتی می تواند در بالاترین سطح بازی کند. ژروم در ده سال گذشته بازیکن تاثیرگذاری در بایرن بوده و کارنامه شغلی فوق العاده ای داشته است. بازیکنان زیادی به مونیخ می فرایند اما بواتنگ در این سال ها صندلی خود را به خوبی حفظ نموده است. او می تواند از این بابت افتخار کند. به عنوان یک دوست به او افتخار می کنم. او نیازی به غصه خوردن بابت این موضوع ندارد. آنچه باعث تعجب من شد، اظهارات رییس بایرن در خصوص بواتنگ بود. برای من ناراحت نماینده بود که ، او به عنوان یک رئیس قدیمی باشگاه، چنین چیزی را گفت. بدون شک بواتنگ می تواند در یورو به آلمان یاری زیادی کند.

منبع: عصر ایران

به "دژاگه: بازی در ایران سخت تر از اروپاست؛ همه روبروی من انگیزه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دژاگه: بازی در ایران سخت تر از اروپاست؛ همه روبروی من انگیزه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید