تومان به دنبال فضای تازه برای سینمای ایران

به گزارش وبلاگ کرمی، کارگردان فیلم تومان در نشست خبری این اثر در پاسخ به انتقادهایی که از طولانی بودن این اثر شد، اعلام کرد: در ابتدا راف کات های آن بیش از سه ساعت شده بود ولی این کوتاه ترین شکل ممکن از روایت یک سال زندگی کاراکترهای فیلم ما بود.

تومان به دنبال فضای تازه برای سینمای ایران

به گزارش وبلاگ کرمی در سومین نشست دومین روز جشنواره فیلم فجر که به فیلم تومان اختصاص داشت، مرتضی فرشباف کارگردان این اثر در شرحی درباره این اثر بیان نمود: من متولد همان اقلیم هستم و فکر کردم می گردد جایی خارج از تهران فیلم ساخت و به دنبال فضای تازه ای برای سینمای ایران بودم.

وی درباره نحوه فیلمبرداری این اثر گفت: حس سرگیجه مدام را سعی کردم در حرکت دوربین لحاظ کنم تا مخاطب بتواند با آن فضا ارتباط برقرار کند.

کارگردان این اثر در پاسخ به سوالات مکرری که به بحث طولانی بودن این فیلم انتقاد داشتند، شرح داد: فیلم دو ساعت و ده دقیقه است و در ابتدا راف کات های آن بیش از سه ساعت شده بود. این کوتاه ترین شکل ممکن بود که می توانستیم در این فیلم داشته باشیم.

فرشباف درباره انتخاب بازیگرانش هم گفت: چون بازیگر(میرسعید مولویان) من نابغه بود احتیاج نداشتم تا از بازیگر چهره استفاده کنم.

او با اشاره به اینکه فیلم در چهار فصل روایت می گردد، گفت: این قطع شدن ها مهم ترین جاه طلبی من در این فیلم بود. شاید قطع شدن ها این حس را به ما منتقل می کرد که چقدر این داستان بی قصه است ولی فکر نمی کنم دیگر بتوانم فیلمی بسازم که چنین هارمونی ای داشته باشد.

سعید سعدی تهیه کننده تومان با اشاره به اینکه این فیلمنامه جسارت و نوآوری داشت بیان نمود: احتیاج داریم در جشنواره بازخوردهای مخاطبین را بگیریم تا در زمان اکران مخاطب را از دست ندهیم. هیچ ارگان و نهادی در ساخت این فیلم مشارکت نداشته و کاملا خصوصی ساخته شده است.

خدایار قاقانی منتقد حاضر در این نشست در سخنانی بیان نمود: این فیلم ما را جلو خواهد برد و زبان سینما را با ابعاد جدی تری روبرو می نماید. این کاراکترها بومی هستند و به ما از ره صد ساله را یک شبه رفتن گفتند. البته انتقاداتی به این فیلم وارد است که در واقع این فیلم برای اکران در سینماها و احتمالا برای نمایش عمومی، فیدبک هایی دریافت خواهند کرد و تغییراتی بر روی آن اعمال خواهد شد.

مرتضی فربد طراح صحنه، مهدی سعدی تدوین، سعید سعدی تهیه کننده، مرتضی فرشباف کارگردان، میرسعید مولویان بازیگر در این نشست حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تومان به دنبال فضای تازه برای سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تومان به دنبال فضای تازه برای سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید