بهبود شیمی درمانی با نانوذرات مغناطیسی داغ

به گزارش وبلاگ کرمی به نقل از نیواطلس، این نانوذرات داغ می توانند به نابودی سلول های سرطانی یاری نمایند و کارایی شیمی درمانی را بیشتر نمایند.

بهبود شیمی درمانی با نانوذرات مغناطیسی داغ

پزشکان از سال ها قبل می دانستند که گرما دهی به تومورهای سرطانی به نابودی آنها یاری می نماید. سلول های سالم تا دمای 45 درجه سانتیگراد سالم می مانند، اما سلول های سرطانی در دمای 42 درجه سانتیگراد از بین می فرایند. در عین حال تفاوت اندک این دو دما باعث می گردد گرما دهی دقیق به تومورهای سرطانی از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

روش جدید به کار گرفته شده بدین منظور هایپرترمی مغناطیسی نام دارد و مبتنی بر انتقال نانوذرات مغناطیسی به درون تومور و فعال کردن میدان مغناطیسی برای گرما دهی تومورها و کشتن سلول های سرطانی بدون آسیب زدن به سایر سلول هاست. این روش به خصوص برای نابودی تومورهای سرطانی در مغز انسان قابل استفاده است، زیرا سلول های این بخش از بدن بسیار حساس و آسیب پذیر هستند.

محققان می گویند ترکیب این روش تازه با شیمی درمانی برای درمان سه نوع سرطان پروستات، مغز و پستان نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت و بدین منظور می توان داروهای مورد استفاده برای شیمی درمانی را همراه با دارویی به نام دوکسوروبیسین مورد استفاده قرار داد.

می توان امید داشت از این طریق کارایی شیمی درمانی تا 34 درصد افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بهبود شیمی درمانی با نانوذرات مغناطیسی داغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود شیمی درمانی با نانوذرات مغناطیسی داغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید