پلیس آمریکا در جنایتی جدید یک شهروند لاتین تبار غیرمسلح را به قتل رساند

به گزارش وبلاگ کرمی، پلیس آمریکا یک جوان لاتین تبار 22 ساله را در حالی که زانو زده و تسلیم شده بود، با شلیک 5 گلوله به قتل رساند.

پلیس آمریکا در جنایتی جدید یک شهروند لاتین تبار غیرمسلح را به قتل رساند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کرمی، پلیس کالیفرنیای شمالی شان مونتروسا شهروند لاتین تبار 22 ساله را در حالی که تسلیم شده و زانو زده بود با شلیک گلوله از پای درآورد.

به نوشته روزنامه گاردین، به گفته مقامات در حالی که دوشنبه شب اعتراضات ضدنژادپرستی در شهر والهو این ایالت در جریان بود، یک مأمور پلیس از درون خودرو مونتروسا را مورد هدف قرار داد.

به گفته شاونی ویلیامز رئیس پلیس والهو، زمانی که مونتروسا زانو زده بود و دست هایش را نیز بالا برده بود، مأمور پلیس 5 گلوله به سمت او شلیک کرد زیرا چکش کوچک داخل جیب او را با سلاح گرم اشتباه گرفته بود.

ویلیامز گفت، مأموران گشتی پلیس به خاطر رسیدگی به گزارشی از غارت یک داروخانه به محل رفته بودند که با مونتروسا در محل وقوع این سرقت روبرو شدند.

تا کنون شرایط و شرایط صحنه قتل مونتروسا معین نشده و هیچ تصویری نیز از آن منتشر نشده است. تنها یک ویدئو از دقایقی پس از قتل مونتروسا منتشر شده است که در آن شماری خودرو پلیس و امداد در مقابل یک داروخانه متوقف شده اند.

ملیسا نولد فعال حقوق شهروندی و وکیل خانواده مونتروسا در این باره گفت: [مونتروسا] هنگامی که با پلیس روبرو شد روی زانو نشسته و تسلیم شد اما آن ها به او شلیک کردند. آن ها از داخل خودرو به او شلیک کردند. آن ها چه فرصتی به او دادند تا از این مهلکه جان سالم به در ببرد؟

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ فرد سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده اند از 10 هزار نفر گذشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پلیس آمریکا در جنایتی جدید یک شهروند لاتین تبار غیرمسلح را به قتل رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا در جنایتی جدید یک شهروند لاتین تبار غیرمسلح را به قتل رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید