در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

به گزارش وبلاگ کرمی، مقامات تونس از ربات ها برای تذکر به افراد حاضر در خیابان برای رفتن به خانه استفاده کردند.

در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

به گزارش وبلاگ کرمی و به نقل از عرب ویکلی، اخیرا ربات هایی در کشور تونس به کار گرفته شده اند که وظیفه آنها تذکر به افرادی است که در سطح شهر عبور و مرور می کنند و قوانین قرنطینه و ماندن در خانه را نقض می کنند.

مقامات تونس همانطور که در تلاش هستند تا اقدامات لازم برای قرنطینه سراسری انجام دهند از رباتهایی موسوم به پی-گارد (P-Guard) نیز کمک گرفتند تا آنها نیز در خیابانها و در مکان های عمومی مستقر شوند. پی-گارد ، مجموعه ای از ربات های امنیتی است که توسط شرکت تونسیانوا رباتیکس (ENOVA Robotics) ساخته شده است.

این ربات ها مجهز به حسگر حرارتی تشخیص ناهنجاری، دوربین فیلمبرداری و ضبط صدا در زمان واقعی و سیستم لیزر تله متری هستند و ابزار بسیار مناسبی برای انتقال پیام دولت برای در خانه ماندن به مردم هستند.

بن فرحت (Ben Farhat) مدیر بازرگانی انوا رباتیکس عرب ویکلی گفت: در طول این بحران، ربات های مذکور بهترین راه چاره برای محافظت از پلیس ها در برابر ابتلا به بیماری کویید-19 هستند. این ربات ها همچنین قادر به حمل بارهایی مانند مواد غذایی و دارو نیز هستند.

شرکت انوا رباتیکس که در سال 2014 تاسیس شد ، یک شرکت تونسی است که در زمینه توسعه ربات ها و فناوری هوش مصنوعی تخصص دارد. علاوه بر ربات پی گارد، این شرکت مدل های مختلفی از ربات ها را تولید کرده است که برنامه های امنیتی و خدمات میدانی متعدد ارائه می دهند. براساس وب سایت این شرکت ، یکی از جدیدترین طرح های انها ربات وی سنس (Veasense) نام دارد که قرار است در مراکز بهداشتی و درمانی مستقر شودو به پزشکان کمک کند تا تشخیص اولیه را از راه دور انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید