خبرنگاران بیش از پنج هزار بیمار کرونایی امسال در مازندران بستری شدند

به گزارش وبلاگ کرمی، ساری - خبرنگاران - حدود پنج هزار و 160 بیمار مبتلا به کووید 19 از آغاز سال جدید تا ظهر روز پنجشنبه 26 فروردین ماه از در بیمارستان های مازندران بستری شدند، آماری که به معنای ورود میانگین بیش از 200 بیمار در روز است.

خبرنگاران بیش از پنج هزار بیمار کرونایی امسال در مازندران بستری شدند

به گزارش وبلاگ کرمی ، بررسی آمارهای روزانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل از اول تا 26 فروردین نشان می دهد که در همین مدت سه هزار و 671 بیمار هم پس از بهبود نسبی از بیمارستان ها ترخیص شده تا فرایند درمانشان را در منزل پیگیری کنند.

طبق این گزارش همچنین در این مدت حدود 180 بیمار مبتلا به کووید 19 هم پس از بستری در بیمارستان و ناکام ماندن فرایند درمانشان ، جان باخته اند.

بررسی آماری روزانه نشان می دهد که تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های مازندران هم نسبت به اول فروردین با افزایش حدود 400 درصدی به یکهزار و 625 نفر رسیده است.

تعداد بیماران کرونایی بستری در روز اول فروردین در مازندران 441 نفر و کمترین میزان از مهر ماه سال 99 به بعد بود.

ادامه فرایند افزایشی

فرایند بستری بیماران کرونایی در مازندران هم طی این مدت با شتاب هر چه تمام تر ادامه یافته به گونه ای که نسبت به اول فروردین ماه حدود پنج برابر شده است. در حالی که روز اول فروردین 68 بیمار جدید وارد بیمارستان های مازندران شده بودند ، روز 26 فروردین تعدادشان به 278 نفر رسید. بالاترین میزان ورود بیماران جدید به بیمارستان ها هم مربوط به 19 فروردین با 283 نفر بود.

آمار بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت های ویژه هم در این مدت تقریبا 2.5 برابر شد و از 113 نفر در روز اول فروردین به 262 نفر در 26 این ماه افزایش یافت.

بیشترین میزان مرگ و میر کرونایی هم در این مدت نیز با 14 نفر مربوط به روز سه شنبه 24 فروردین بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیش از پنج هزار بیمار کرونایی امسال در مازندران بستری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از پنج هزار بیمار کرونایی امسال در مازندران بستری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید