تمدید ثبت نام وام کرونا تا 1 ماه دیگر

به گزارش وبلاگ کرمی، خبرنگاران- سرانجام مرداد ماه قرار بود آخرین مهلت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به کسب کارهای بیمه نشده و بیمه شده سرانجام شهریور ماه باشد, اما علی ربیعی،سخنگوی دولت از تمدید وام کرونا برای کسب و کارهای آسیب دیده تا سرانجام مهر ماه اطلاع داد.

تمدید ثبت نام وام کرونا تا 1 ماه دیگر

به گزارش وبلاگ کرمی، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و بر همین اساس 14 رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، می توانند برای ثبت نام در سامانه کارآ اقدام نمایند و از تسهیلات مذکور بهره مند شوند.

مطابق جدول ارائه شده از سوی وزارت کار مبلغ تسهیلات ویژه کسب و کار کرونا در صورتی که تسهیلات تا 160 میلیون ریال باشد, سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک, تسهیلات 160تا480 میلیون ریال نوع وثیقه سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن(واحد مالی دیگر یا کارمند), مبلغ تسهیلات 480تا1600میلیون ریال و نوع وثیقه سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 2ضامن(واحد مالی دیگر یا کارمند),مبلغ تسهیلات1600تا2000میلیون ریال با نوع سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 3ضامن(واحد مالی دیگر یاکارمند), مبلغ تسهیلات از 2000میلیون ریال بالاتر و با نوع ویثقه ارائه تضمین صادره ازسوی صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف و سقف مبلغ سفته 1.5 برابر اصل و سود تسهیلات است.

مطابق تصمیمات ستاد کرونا در اواخر مرداد ماه، کارگروه همچنین مهلت زمانی تشکیل پفراینده و پرداخت تسهیلات به کسب وکارهای بیمه نشده را تا انتها شهریور 99 و به کسب و کارهای بیمه شده را تا 15 شهریورماه 99 معین نموده بود.

اما علی ربیعی، سخنگوی دولت در پنجاه و چهارمین نشست خبری سخنگوی دولت با رسانه های ارتباط جمعی سیستان و بلوچستان، از تمدید مهلت ثبت نام این وام اطلاع داد.

سخنگوی دولت گفت: پرداخت وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا تا انتها مهر و وام ودیعه مسکن تا انتها دی تمدید شده است.

براساس این گزارش در کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ 16میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می یابد و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده اند، مبلغ 12میلیون تومان تسهیلات پرداخت می گردد. نرخ سود تسهیلات نیز 12درصد بوده و بازپرداخت آن از مهرماه است.

وثایق لازم برای دریافت تسهیلات، سفته و چک است. برای 16میلیون تومان یک سفته یا چک ضروری است یک سفته یا چک همراه با یک ضامن برای بنگاه هایی است که 16تا 48میلیون تومان تسهیلات دریافت می نمایند.

وثیقه تسهیلات 48تا 160میلیون تومانی یک سفته یا چک، همراه دو ضامن است و 160 تا 200 میلیون تومانی علاوه بر چک و سفته باید سه ضامن معرفی کند و برای بیش از 200میلیون تومان تسهیلات نیز باید از سوی صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک باید وثیقه ارائه گردد.

نکته قابل توجه اینکه سقف مبلغ سفته 1.5 برابر اصل و سود تسهیلات است، همچنین یکی از موانع پیش رو برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا، نداشتن چک برگشتی بود که کارگروه این شرط را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا فرایند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و صاحبان کسب و کارها تسهیل گردد

منبع: شفقنا اقتصادی

به "تمدید ثبت نام وام کرونا تا 1 ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ثبت نام وام کرونا تا 1 ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید