تماشا کنید: باکیفیت ترین پانوراما از مریخ متشکل از هزار عکس و 1.8 میلیارد پیکسل

به گزارش وبلاگ کرمی، ترکبی از بیش از هزار عکس با 1.8 میلیارد پیکسل. این تصویری است که تا کنون مشابه اش را از سیاره مریخ ندیده اید.

تماشا کنید: باکیفیت ترین پانوراما از مریخ متشکل از هزار عکس و 1.8 میلیارد پیکسل

ناسا روز چهارشنبه پانورامایی شگفت انگیز از مریخ منتشر کرد که توسط مریخ نورد Curiosity در اواخر سال 2019 ساخته شده است. این پانوراما عظیم ترین رزولوشن در میان تاریخ تصاویر و پانوراماهای فضایی را دارد و تا کنون هیچ کسی نتوانسته تصویری با کیفیت بالاتر از آن درباره مریخ ارائه دهد.

این پانوراما یک منظره از منطقه Glen Torridon در Gale Crater مریخ را نشان می دهد. کل حجم این تصویر 2.25 گیگابایت است و ناسا کل فایل آن را روی اینترنت آپلود نموده است. شما باید در مرورگر وب خود با عظیمنمایی این پانوراما جزئیات دقیقی از سیاره مریخ را مشاهده کنید.

ناسا یک نسخه کوچک تر از این پانوراما را هم در یک عکس با نمای کلی ساخته است. همین طور، ناسا یک ویدیو هم از این شاهکار ساخته است که می تواند نقاطی از پانوراما را برجسته نموده و دید بهتری به علاقه مندان بدهد.

در این ویدیو می توانید دهانه های آتش فشان ها و چاله های روی سطح کره مریخ را مشاهده نموده و حتی اندازه آن ها را ببینید. تیم سازنده این پانوراما اواخر سال 2019 بیشتر از چهار روز به طور پیوسته و بی وقفه تصویر را دریافت و ترکیب کردند. این تیم حتی فرصتی برای خوردن نهار و شام نداشتند و باید تصاویر دریافتی مریخ نورد را ضبط و پردازش می کردند.

این پانوراما بالاترین کیفیت تصویری از سیاره را در اختیار محققان قرار می دهد و می تواند عظیم ترین کار مطالعاتی پیش از پا گذاشتن انسان روی این سیاره باشد.

ویدیوی منتشر شده توسط ناسا را در زیر مشاهده کنید. برای مشاهده اصل پانوراما به سایت ناسا بروید.

منبع

منبع: یک پزشک

به "تماشا کنید: باکیفیت ترین پانوراما از مریخ متشکل از هزار عکس و 1.8 میلیارد پیکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشا کنید: باکیفیت ترین پانوراما از مریخ متشکل از هزار عکس و 1.8 میلیارد پیکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید